Чому хочеться курити, коли п'єш?


Результати експерименту Джеда Роуз з американського Університету Дьюка і його колег допомогли пояснити, чому багато людей курять більше, ніж зазвичай, під час вживання алкоголю.

Вчені відібрали 48 курців, які зазвичай як мінімум чотири рази на тиждень вживали алкоголь. Вони запропонували кожному учаснику або алкогольний напій, або плацебо (псевдоалкогольний напій). При цьому учасникам експерименту давали курити звичайні сигарети, а також сигарети без нікотину - в якості контролю.
За власним твердженням учасників, алкоголь, на відміну від плацебо, підсилює багато приємних ефекти нікотину, наприклад його заспокійливий ефект. Разом з тим, куріння сигарет без тютюну не викликало такої ж позитивної реакції у тих, хто пив алкоголь. Це показало, що посилення приємного відчуття пов'язане саме з нікотином, а не з іншими аспектами куріння.
"Навіть відносно невеликої дози алкоголю - менша від тієї, яка необхідно, щоб викликати помітну ейфорію - було досить щоб істотно збільшити ступінь задоволення від куріння, - повідомив Роуз. - У світлі цього відкриття стає зрозуміло, чому багато людей, які кинули курити, знову беруться за сигарету, коли випивають ". 


Вчені також порівняли відчуття людей від куріння сигарет після вживання алкоголю з відчуттями від куріння після прийому мекаміламіну, речовини, що є антагоністом нікотину. У той час як алкоголь посилював приємні відчуття від куріння, мекаміламін надавав протилежний ефект.
Учасники експерименту починали навіть курити більше, щоб компенсувати дію мекаміламіну, але при цьому, за їх власними словами, відчували менше задоволення від куріння. Даний результат дає додаткове підтвердження того, що алкоголь посилює, а не пригнічує дію нікотину, тим самим підштовхуючи людей до спільного їх вживання.
Мекаміламін може стати новим методом лікування, який дозволить курцям, які одночасно і зловживають алкоголем, позбавиться від обох цих недуг, так як було виявлено, що мекаміламін зменшує дію як нікотину, так і алкоголю.
Результати роботи вчених опубліковані в журналі Nicotine and Tobacco Research.
Чому хочеться курити, коли п'єш? Чому хочеться курити, коли п'єш? Reviewed by Марія Тороус on 6:05:00 Rating: 5