Стало відомо, коли погасне сонце
Єдина зірка в Сонячній системі Сонце – є невеликим космічним тілом, незважаючи на те, що в порівнянні з планетами, що оточують його, розміри даного об'єкта величезні. Особливістю цього космічного тіла є майже ідеально куляста форма, адже різниця між висотою і шириною становить не більше 10 км. Більш того, в склад Сонця входить величезна за земними мірками кількість золота – близько 1,2 секстиллиона кг.


Сонце горить за рахунок водню. Його ядро розігріте до 15 мільйонів градусів С – температурі, при якій 4 атома водню з'єднуються в 1 атом гелію. Така трансформація вивільняє величезну кількість енергії, яка йде до поверхні. Цей процес займає 170 тисяч земних років. Виходить, що той світ, який гріє Землю сьогодні, був утворений багато років тому.


Вік Сонця становить 4,5 млрд років. Через 6,5 млрд років ядро почне утворювати кисень і вуглекислий газ. За цей час Сонце зросте в 200 разів і придбає червоний відтінок, а його температура знизиться до 3 тисяч градусів. Після цього в зірці вигорить весь гелій і об'єкт почне розширюватися і звужуватися кожні 100 тисяч років. На 4 циклі з нього злетить оболонка, після чого світило перетвориться в суперщільний білий карлик. Після цього Сонце повинен вигоріти водень, що призведе до охолодження ядра, яке перетвориться в кристалічний вуглець – алмаз. Це перетворення і закінчить процес потухания зірки.
Джерело
Стало відомо, коли погасне сонце Стало відомо, коли погасне сонце Reviewed by Надя Гладій on 4:25:00 Rating: 5