Верховна Рада узаконила платну медицину
Верховна Рада дозволила фінансувати лікарні за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, а також дозволила лікарням надавати населенню додаткові медичні послуги на платній основі.
Парламентарі 280 голосами підтримали у другому читанні та в цілому відповідний законопроект, передає УНН.

Згідно з ним, фінансове забезпечення охорони здоров’я може здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, коштів юридичних та фізичних осіб, а також з інших джерел, не заборонених законом.

Зазначається, що медичну допомогу надаватимуть безкоштовно за рахунок бюджетних коштів заклади охорони здоров’я та фізичні особи — підприємці, які зареєстровані та одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, з якими головними розпорядниками бюджетних коштів укладені договори про медичне обслуговування населення.

Згідно із законом, договори про медичне обслуговування укладатимуть у межах бюджетних коштів, передбачених на охорону здоров’я на відповідний бюджетний період, на підставі вартості та обсягу послуг з медичного обслуговування, замовником яких є держава або органи місцевого самоврядування.

Вартість послуги з медичного обслуговування розраховуватимуть з урахуванням структури
витрат, необхідних для надання такої послуги відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Методику розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування затверджуватиме Кабінет Міністрів.


Вимоги до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головні розпорядники бюджетних коштів укладають договори про медичне обслуговування населення, порядок укладання таких договорів та типову форму договору також затверджуватиме Кабмін.

При цьому наголошується, що заклади охорони здоров’я можуть використовувати для підвищення рівня якості медичного обслуговування населення кошти, отримані від юридичних та фізичних осіб, якщо інше не встановлено законом. Заклади охорони здоров’я встановлюватимуть плату за послуги з медичного обслуговування, що надаватимуть поза договорами про медичне обслуговування населення, укладеними з головними розпорядниками бюджетних коштів, у порядку, встановленому законом.
Крім цього закон передбачає, що лікарні отримають статус юросіб.

Джерелоhttp://hodynnyk.blogspot.com/2017/04/blog-post_62.html?spref=fb
Верховна Рада узаконила платну медицину Верховна Рада узаконила платну медицину Reviewed by Надя Гладій on 3:15:00 Rating: 5