Фахівці з'ясували, як смартфони та планшети шкодять маленьким дітям
Виявилося, активне використання гаджетів у ранньому віці скорочує час сну. Поки невідомо, за рахунок чого саме з'явився такий зв'язок

Вчені з'ясували, що регулярне використання маленькими дітьми смартфонів і планшетів скорочує час сну. Стаття дослідників опублікована в журналі Scientific Reports, коротко про неї пише ЗМІ, передає Ukr.Media.


Група вчених під керівництвом Тіма Сміта з лондонського університету Біркбек провела онлайн-опитування батьків, які виховують дітей у віці від шести до 36 місяців. Респондентів попросили вказати середню тривалість денного та нічного сну дітей і розповісти, як часто дитина прокидається вночі і скільки часу йому потрібно, щоб заснути.


Чи дозволяєте ви своїм дітям користуватися смартфонами або планшетами? У 70 відсотків опитаних батьків вдома був смартфон або планшет. Частка дітей, які могли скористатися цією технікою, склала 75 відсотків.


Згідно з дослідженням, сенсорними пристроями користувалися більше половини (51%) дітей у віці від 6 до 11 місяців, а серед малюків від двох до трьох років не знайомих з планшетами практично не залишилося (92% користувачів). Згідно з результатами роботи, щогодини за девайсом скорочує час сну дитини на 15,6 хвилин.


Також було зазначено, що дітям, які користуються гаджетами, складніше заснути. “Результати показують, що популярність і доступність пристроїв з сенсорними екранами призводить до того, що ними активно користуються найменші, і це призводить до скорочення часу сну“, — зазначив керівник дослідницької групи Тім Сміт.


Вчений підкреслив, що висунута гіпотеза про зв'язок часу сну з використанням гаджетів вимагає подальшого опрацювання.
джерело
Фахівці з'ясували, як смартфони та планшети шкодять маленьким дітям Фахівці з'ясували, як смартфони та планшети шкодять маленьким дітям Reviewed by Надя Гладій on 1:25:00 Rating: 5