Півник чи курочка?У який день краще садити квочку на яйця?!


Наші читачі просять розповісти, які умови слід створити для квочки, щоб мати гарний виводок курчат. Адже доведено, що найкращий інкубатор – домашня птиця! 
– За квочку треба брати спокійну, посидючу курку, а ще краще – індичку. Бо не кожна курка, яка навесні починає квоктати, здатна висидіти курчат, - повчає Ганна Головій із Ратнівського району. За словами господині, для висиджування найкраще брати свіжознесені яйця від породистої птиці. Їх слід відібрати і скласти у чисту тару в прохолодному приміщенні. Складають яйця у горизонтальному положенні, через два-три дні перевертають, щоб зародки не присихали до шкаралупи. 

Мити яйця не можна! Для квочки варто підшукати окреме сухе, прохолодне і чисте гніздо. Зазвичай його роблять у ящику, не меншому як 40:40 см. 
– Найкраще підстелити гніздо ярою соломою, – радить пані Ганна. –. Я кладу під квочку непарну кількість яєць – 11–19. 

Годувати квочку треба щодня сухими кормами, які разом із чистою водою мають завжди стояти біля гнізда. Крім того, квочці треба давати можливість періодично купатися в попелі, піску або сухій землі. 

Через шість діб після початку висиджування яйця треба переглянути на світло і забрати з гнізда незапліднені та з мертвими зародками. Квочка висиджує курчат 21 день. В останній день висиджування треба уважно стежити за квочкою. Щойно курча звільниться від шкаралупи, його забирають з гнізда і кладуть у теплий ящик. Під квочкою залишають двохтрьох курчат, щоб вона легше сприйняла потім виведених раніше. У цей час, підказує Ганна Головій, квочці можна підсадити курчат, виведених в інкубаторі. Робити це найкраще на ніч.
Півник чи курочка?У який день краще садити квочку на яйця?!  Півник чи курочка?У який день краще садити квочку на яйця?! Reviewed by Марія Тороус on 8:17:00 Rating: 5