ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК 2017: ЗНАЧЕННЯ І ТРАДИЦІЇ ДРУГОГО ДНЯ СТРАСНОГО ТИЖНЯ
Великий Вівторок або Пристрасний Вівторок – вівторок Страсного тижня, в який згадується викриття Ісусом фарисеїв і книжників, а також притчі, сказані Ним у Єрусалимському Храмі.


Традиції Великого Вівторка – такі ж, як в понеділок і Середу: під час богослужіння ще читається великопісна молитва преподобного Єфрема Сирина “Господи, Владико життя мого …” з колінопреклонінням і поклонами.


Здійснюється літургія Григорія Двоєслова під час якої віруючі отримують Причастя заздалегідь освяченими Святими Дарами.


З Євангельських настанов, виголошених Ісусом Христом у вівторок, церква обрала для повчання віруючих в цей день переважно притчу про десять дів, як особливо пристойну для часу Великої Седмиці.


У вівторок останнього тижня Великого посту в селах зазвичай збирають із засіків насіння лляні і конопляні разом, товчуть їх у ступці і потім з водою готують з них соковите молоко. Все це робиться вранці, до світанку. Таким молоком на світанку напувають вони всіх домашніх тварин, в обережність від майбутніх хвороб.


Тут головна умова: чоловіки не повинні знати цієї справи, а інакше воно буде без користі. По зауваженнях бабусь відомо, якщо тварина не п’є соковитого молока, то в ньому не можна очікувати ніякого сенсу; воно буває тоді вже або хворим, або зачарованим.


Часто в Великий Вівторок проводилося закінчення робіт з одягом – прання, прасування і штопання, щоб нічого не відволікало від приготування до світлого свята Великодня. Особлива увага приділяється для Святого Воскресіння – в цей день плаття, в якому зустрічається Великдень, має бути повністю закінчено.


Головна прикмета на Страсний Вівторок – якщо день видався сирим, то гриби влітку вродять. Також предки відзначали цей день як найбільш корисний для лікування.


У вівторок і четвер Страсного тижня дозволяється їсти гарячу їжу без олії. Можна використовувати заморожені суміші овочів і фруктів. Однак тепер можливості дещо ширші: до деякої частини овочів можна сміливо додати рис або гречку як гарнір.
джерело
ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК 2017: ЗНАЧЕННЯ І ТРАДИЦІЇ ДРУГОГО ДНЯ СТРАСНОГО ТИЖНЯ ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК 2017: ЗНАЧЕННЯ І ТРАДИЦІЇ ДРУГОГО ДНЯ СТРАСНОГО ТИЖНЯ Reviewed by Надя Гладій on 5:05:00 Rating: 5