Чиряк: як лікувати і в чому причина, допомога народних засобів

Чиряк: як лікувати і в чому причина, допомога народних засобів


Фурункул (чиряк) - це захворювання шкіри, а саме, гостре гнійно-некротичні запалення волосяного мішечка (фолікула) і тканин, які його оточують. Викликається він гноеродной бактерією, зокрема стафілококом, пізніше запалюється сальна заліза та навколишнє сполучна тканина.

Визначення захворювання


Особливість фурункулів в тому, що запалення не виникають в місцях, де відсутня волосяний покрив, на відміну від інших запалень шкіри. Найчастіше чиряклокалізується на обличчі, потилиці, задньої поверхнішиї, попереку, в паховій області, на сідницях, а також накінцівках в результаті інфікування стафілококомволосяного фолікула.

Для своєчасного початку лікування важливо знати, як виглядає чиряк. Фурункул має схожість з прищами, виникає в нижньому шарі шкірного покриву і виглядає, як червонийгорбок розміром з горошину. Через деякий час він наповнюється гноєм, формує головкуна поверхні і незабаром розкривається. Множинне ураження фурункулами називаютьсяфурункульозом.

Чиряк являє собою найпоширеніше явище серед усіх існуючих уражень шкіри і можевиникнути у будь-якої людини і навіть у дитини. Найчастіше фурункул проявляється водиничному кількості і при правильному лікуванні зникає через 6-7 днів. Але існуютьвипадки виникнення скупчення чирьев: така хвороба називається карбункулом,проходить дуже болісно і часто супроводжується іншими інфекціями (лихоманка, збільшення лімфатичних вузлів).

Причини виникнення
Причинами появи фурункула можуть виступати різні чинники. Найпоширеніші:

поганий імунітет,
нераціональне харчування,
погана гігієна,
ушкодження шкіри,
порушення в роботі шлунково-кишкового тракту,
порушення обміну речовин,
гормональні порушення,
переохолодження організму і ГРЗ,
цукровий діабет.Інфекція потрапляє в організм через пошкодження в шкірному покриві (подряпини,садна), тому санітарно-гігієнічні норми стоять на першому місці в попередженніфурункульозу.

Фурункул, якщо він один, як правило, не викликає кардинальних змін встані людини, але при множинних локалізаціях (на шиї, в вусі, на обличчі)загальний стан може значно погіршитися з проявом високої температури,больовим синдромом, ознобом, напругою потиличних м'язів.

Дуже важливою інформацією є те, що деякі мазі, схожі на вазелін, можуть закупорюватипори на шкірному покриві, затримуючи тим самим бактерії всередині і сприяючи цим утворення фурункула.

Симптоми захворювання

Чиряк являє собою досить хворобливе і заразне освіту.Спочатку з'являється щільний вузлик багряно-червоногокольору, який характеризується сверблячкою і болем, апотім почервонінням і периферичним набряком вобласті волосяного мішечка. Коли запалений волосянийфолікул наповнюється гноєм, який складається з води і некротичних тканин, болі можуть стати простонестерпними. Через 3-4 дні в центрі з'являється некроз,а слідом за ним розм'якшення тканин. В цей період формування стержня фурункула болі стають найсильнішими. Як тільки чиряк прорве,гнійний стрижень отторгнется, а на його місці утворюється глибока помірно кровоточиварана. Поступово запалення, набряк та біль пройдуть.

При ускладненій формі перебігу хвороби гнійно-некротичний процес виходить за межіволосяного мішечка, що сприяє розвитку гнійної порожнини або флегмони. Важкаформа перебігу також небезпечна ускладненнями: лімфангітом, тромбофлебітом,регіонарним лімфаденітом.

Лікування
Багатьох людей турбує питання, як видавити чиряк, але насправді цього робити не можна. Чиряк потрібно лікувати тільки хірургічним способом, так як ніяка терапія успіху не гарантує, якщо вчасно не розкрити і дренувати вогнище гнійного запалення.

Весь сенс лікування полягає у відтоку гною, а також в постійному дренажі з рани. Припростій формі протікання фурункули можна лікувати амбулаторно, госпіталізація прицьому не вимагається. Але якщо проявляється набряк м'яких тканин ураженого шкірногопокриву, особливо губ, очей, щік, тоді обов'язкова госпіталізація з метою контролю надпротіканням процесу, а також для попередження можливих ускладнень.

Нижче наводяться симптоми, при яких обов'язкова консультація лікаря:

- чиряк на протязі 5 днів не утворює головки;
- чиряк виник в чутливому місці, наприклад, на обличчі, в області пахв або насідницях (особливо у немовлят);
- на шкірному покриві близько чірья розрізняються червоні смуги або з'являютьсяознаки інфекції (лихоманка);
- розвивається карбункул або множинні чиряки;
- рана не загоюється протягом 3 днів після розтину фурункула.

На час госпіталізації, як правило, призначається постільний режим, рідка їжа, а такождоктор визначає, чим мазати чиряк. Необхідно запам'ятати важливу інформацію: ні вякому разі не треба використовувати різні компреси, застосовувати іхтіоловую мазь імазь Вишневського, так як найчастіше це є способом гарантованого поширеннязапального процесу.

В умовах стаціонару проводять діагностику, а саме: беруть аналіз гною з фурункула длявизначення причини інфекції. Після чого в більшості випадків виписуються антибіотикидля зовнішнього застосування або вживання всередину, особливо це стосується важкогостану при карбункул або множинних чирьях.

Лікування народними засобами
На сьогоднішній день народна медицина має у своєму активі набагато більше способівтого, як вилікувати чиряк, що не вдавшись при цьому до хірургічного втручання.

1. Пов'язки з ячмінної і пшеничної борошном, а також жування пшениця відміннолікують чиряк під пахвою.
2. Для лікування чиряків використовують віск з шафраном та товченим ладаном, хлібз водою і оливковою олією.
3. Чиряк на спині, а також чиряк на грудях ефективно лікуються за допомогоюпосівного крес-салату зі смолою терпентинового дерева в рівних частинах.
4. Щоб розкрити чиряк на сідниці без хірургічного втручання, досить використовуватипов'язку з коріння нарциса з медом, вона змусить фурункул лопнути. Також діє сухасмола пінії з брудом з бджолиних вуликів.
5. Чиряк на інтимному місці, зокрема чиряк на члені, можна лікувати за допомогоюрозрізаного листка алое, який потрібно прибинтувати до ураженої ділянки шкіри. Сюди ж можна віднести чиряк на статевий губі і чиряк на лобку.
6. Лікування фурункулів в ЛОР-органах, а саме чиряк в носі і чиряк в вусі, можна ефективно проводити за допомогою такого рецепта: взяти пшеничну муку і внутрішнєсвиняче сало в рівних пропорціях. Смажити муку на салі протягом 10 хвилин, потім додати молоко і закип'ятити, поки склад не перетвориться на пасту. Намазувати пасту нахворе місце, прикрити марлею або тампоном.
7. Чиряк на нозі, в тому числі чиряк на сідниці, можна вилікувати за допомогоюпідмаренника жовтого, хоча він застосовується при багатьох захворюваннях в якостікровоочіщающій кошти. Використовувати його потрібно у вигляді чаю з листя. Цимспособом можна також вивести чиряк на руці.
8. Звичайний лопух є прекрасним методом того, як швидко вилікувати чиряк, так якідеально виводить гній. Вимитий лист лопуха опустити в кипляче молоко і варити до розм'якшення. Прикладати теплий лист до ураженої шкіри на ніч.
9. За допомогою розжованого ядра волоського горіха можна вивести ячмінь (чиряк наоці), в цьому випадку горіхову масу потрібно прикладати до нариву.
10. Для швидкого дозрівання і подальшого розтину фурункула використовуютьсяпов'язки з кропиви з оцтом. Цим же способом можна вилікувати чиряк на животі і чирякв паху.

Профілактика захворювання
Найкращим шляхом попередження фурункулів є хороша гігієна. Крім того, будь-які ушкодження на шкірному покриві необхідно лікувати швидко і, головне, правильно.Регулярний догляд за шкірою, використання антибактеріального мила, ретельне лікування мікротравм йодом, спиртом або зеленкою може зменшити до мінімумуможливість виникнення чиряків.

Але все-таки, ймовірність захворіти на цю хворобу існує протягом усього життя, якщоколи-небудь людина вже хворів фурункульозом. Дотримуватися основних принципів профілактики в таких випадках просто необхідно. В цілях профілактики можна також здати посіви зі слизової носа, з пахвових западин, а також з кишечника і промежини.

Існують ще спеціальні лікувально-профілактичні курси із застосуванням різних народнихзасобів:

- пити пивні дріжджі;
- пити настоянку з чорної смородини і шипшини, які зміцнюють імунітет, тим самим захищають і від фурункульозу;
- в літній період приймати в їжу більше фруктів, овочів, зелені і пити трав'яні чаї(чорна смородина, малина, яблука, груші та ін.);
- при схильності до виникнення чирьев необхідно виключити з раціону алкоголь,каву, смажену і мариновану їжу;
- в обов'язковому порядку потрібно підлікувати хронічні хвороби.
Джерело

Чиряк: як лікувати і в чому причина, допомога народних засобів Чиряк: як лікувати і в чому причина, допомога народних засобів Reviewed by Надя Гладій on 21:54:00 Rating: 5