Як правильно прищепити яблуню навесні?

Як правильно прищепити яблуню навесні?


Якщо плодове дерево чимось не влаштовує садівника-любителя, не обов'язково садити новий, можна провести щеплення одним або декількома цінними сортами.

Яблуня з щепленими сортами - «Бефорест» і «Китайка Керр».Готуємо прищепу. Живці бажаного для щеплення сорти беруть у молодих дерев. Рослини зерняткових культур повинні бути не старше 7-8 років, кісточкові - 5-6 років. Прищепа (живці) заготовляють на початку зими, після невеликих морозів. Так надходять, щоб однорічні прирости встигли визріти і пройти загартовування. Однорічні пагони нарізають на відрізки завдовжки 40-80 см і зберігають до весни в снігу. Якщо зима була м'яка, без сильних морозів, то можна заготовити черешки і навесні. Якщо ж зима була морозною, використовувати такі живці ризиковане - могла підмерзнути кора і ростові бруньки.
Зберігання живців в снігу.Вибираємо час. Щеплення плодових дерев зазвичай проводиться в квітні-травні, коли в підщепі, тобто в рослині, на яке будуть прищеплені живці, відбувається активне сокорух. Для гарного зрощення живців з підщепою важливо, щоб щепа перебував у спокої, а підщепа - в активному стані. Тому живці до останнього моменту тримають у сніговому бурті або в холодильнику, загорнувши у вологу матерію і в поліетиленовому пакеті. Спочатку перепрививают кісточкові культури (вишню, черешню, сливу), а потім зерняткові. Це пов'язано з тим, що у кісточкових культур раніше починається сокорух.


Перещеплення сливи.Способи щеплення. Спочатку у плодового дерева обрізають скелетні гілки, залишивши їх частини довжиною близько 40 см від стовбура, і прищеплюють живцями бажаних сортів. Кращі способи щеплення плодових дерев: за кору (по 2-4 живця на кожній обрізаної гілки), боковий заріз, у розщіп. Відразу після щеплення місце щеплення щільно обв'язують поліетиленовою стрічкою. Потім, весь держак, у тому числі наявні на ньому нирки, добре змазують садовим варом, щоб зменшити випаровування і запобігти всихання втечі. Зрощення відбувається зазвичай через 3-4 тижні, після чого обв'язки знімають. При вдалому результаті нирки на щеплених черешках проростають, утворюючи пагони різної довжини.

На фото: результат щеплення плодового дерева за кору.

Зверху вниз. Щеплення потрібно починати з верхівки і більш високо розташованих гілок і поступово переходити на нижні. Якщо дерево велике, цю роботу слід розтягнути на 2-3 роки, щоб згладити невідповідність надземної і кореневої систем при сильної обрізку гілок. Частина гілок прищеплюють в перший рік, потім більш низько розташовані - у другій, і самі нижні - в третій.

Пам'ятайте, що для кісточкових культур спосіб щеплення в розщіп менш ефективний. У зерняткових культур приживлюваність завжди буває вище, ніж у кісточкових, і становить 90-95% проти 60-70% у кісточкових.
Источник
Як правильно прищепити яблуню навесні? Як правильно прищепити яблуню навесні? Reviewed by Надя Гладій on 21:26:00 Rating: 5