Цікаві факти про суперклейСуперклей був винайдений випадково в 1942 році. Коли доктор Геррі Кувер намагався винайти пластик, який повинен був застосовуватися для виготовлення «мушок» - прицілів для автоматів, він працював з хімікатом сінакрілем, і одного разу виявив, що при контакті з вологою компонент склеїв всі інструменти, за допомогою яких Кувер робив свої досліди .


Проте виріб було запатентовано тільки в 1955 році , а в 1958 році суперклей вперше надійшов у продаж , « підірвавши » ринок. Клеї на основі цианоакрилатів легко витримують навантаження 150 кг/см2 , і температуру до 70-80 С. Суперклей схоплюється від вологості повітря , а не від самого повітря . У пустелі його використовувати проблематично. В основі схоплювання суперклею лежить реакція полімеризації цианакрилата , з якого він складається . Така реакція каталізується найдрібнішими частинками води , що перебувають у повітрі або на поверхні склеюваних предметів .

А от при контакті з целюлозою цианакрилат полимеризуется настільки енергійно , що сильно нагрівається і може спалахнути. Не вірите ? Тоді спробуйте нанести суперклей на звичайну губку , через кілька секунд взаємодії піде дим. Іноді цей трюк застосовують для видобутку вогню в екстремальних умовах ( дими і випаровування , що виділяються в ході цієї реакції , не рекомендується вдихати через можливу токсичність) .
Саме через свою здатність реагувати з целюлозою суперклей не підходить для склеювання виробів з бавовни або вовни ( з шерстю цианакрилат реагує схожим чином ) . За правилами техніки безпеки , робітникам, що мають справу з великими обсягами цианакрилата , заборонено одягати бавовняні рукавички.Якщо цианакрилат нагріти - його пари осідають на оточуючих предметах і , стикаючись зі слідами жирів , полімеризуються . На цьому заснований один із способів пошуку відбитків пальців - цианакрилат " проявляє" їх у вигляді білих візерунків. Якщо потрібно отримати відбитки іншого кольору , до цианакрилата додають барвники.

Незвичайне застосування суперклей знайшли американські доктори під час в'єтнамської війни , коли рани постраждалих в бою солдатів у прямому сенсі склеювали , тим самим ефективно зупиняючи кровотечу і запобігаючи безліч негативних медичних проблем. Так було врятовано чимало солдатських життів. Пляму від суперклею можна очистити ацетоном або засобом для зняття лаку. Потрібно рясно змочити рідиною місце забруднення і через годину потерти поверхню бавовняною тканиною або м'якою щіткою , наприклад , зубної .
Цікаві факти про суперклей Цікаві факти про суперклей Reviewed by Марія Тороус on 12:01:00 Rating: 5