Що садити в березні на розсаду і у відкритий грунт
погода вирішила дозволити в європейській частині Росії початок посадочних робіт ще в березні. Якщо на початку березня подбати про стан теплиць і парників, перевірити боєздатність інвентарю, то з середини місяця можна активізувати дії.

Роботи в першій половині березня

Давайте розберемося, що садити в березні 2015, не побоюючись неприємних наслідків можливих заморозків. Перші роботи проходять в опалювальних теплицях, а також ящиках, які ви поки тримаєте в приміщенні. Опалювані теплиці дозволяють висадку в них розсади помідорів, огірків, баклажанів та перцю для вирощування ранніх овочів і фруктів. Вигідно між рослинами сіяти кріп, цибулю на лист. Поки основні рослини піднімуться, молода зелень вже буде вирощена і використана за призначенням.

Якщо опалювальних теплиць у вас немає, для звичайної в самий раз посіяти насіння розсади в скриньках. Поки теплиці почнуть прогріватися природним теплом, підійде і час пікірування. Посадити на розсаду в березні можна не тільки звичні помідори, а й огірки, гарбузи, кабачки, хоча за ними доведеться позалицятися додатково. Пізніше ранні овочі зможуть порадувати вас на столі вітамінним різноманітністю. Різні пряні трави, лікарські рослини теж можна пророщувати. У теплиці ж висівати петрушку, кріп, салати.

Треба відзначити, що садити в березні на розсаду баклажани і перець, якщо ви плануєте висаджувати їх відразу у відкритий грунт зарано, а от у криті парники для ранніх сортів - ситуація цілком реальна.

Роботи в другій половині березня

Сніг зійшов, а деякі насіння не бояться холодної землі. У відкритий грунт можна сіяти не тільки петрушку, редис, цибулю на зелений, часник, але і моркву, якщо сонячне місце - буряк, горох. Є умільці, які в цей час садять картоплю. Ранні сорти, якщо вчасно проростити і загартувати, цілком здатні дати надранній урожай на відкритому грунті, але будьте готові вчасно накривати додаткової землею або сіном піднялися паростки. Практично в цьому році питання "що садити в березні у відкритий грунт" не варто. Та що встигнете. При всьому своєму бажанні провести зайві городні роботи ви просто не встигнете, весняне сонечко вас наздожене.

У теплицях починаємо висівати розсаду томатів, огірків, гарбузів, кабачків, пікірувати розсаду ранньої капусти. Висівати можна прянощі. У парниках можливий посів салатів, цибулі, шпинату і іншої зелені. Головне при цьому - хороший стан самих теплиць і парників. Дуже часто сильні весняні вітри здатні порушувати слабкі ланки ваших конструкцій. Ясних днів обіцяють багато, але нічні заморозки протримаються весь місяць (у середній смузі Росії), і без надійного укриття ваші рослини просто не виживуть.
Джерело
Що садити в березні на розсаду і у відкритий грунт Що садити в березні на розсаду і у відкритий грунт Reviewed by Надя Гладій on 23:44:00 Rating: 5