Як тварини передбачають погодуДавно відомо, що птахи, риби, комахи дуже чутливо й безпомилково реагують на зміну погоди. prozak.info

Низький політ ластівок віщує грозу, по скупченню медуз біля берега рибалки дізнаються, що можна вирушати на промисел, море буде спокійним.

Тварини - біосиноптики від природи і багато хто з них забезпечений унікальними надчуттєвими «приладами».

Наприклад, у коників-стрибунців на вусиках є горбок, що сприймає інфрачервоне випромінювання. У акул і скатів є канали на голові і в передній частині тулуба , що відчувають дуже незначні коливання температури.

Пристрій, що сприймає радіоактивне випромінювання , мають равлики , мурашки і терміти. Багато птахів і комах , які здійснюють далекі міграції, реагують на зміни магнітного поля.

Сови, кажани, дельфіни, кити, більшість комах сприймають інфра- та ультразвукові коливання, очі бджоли реагують на ультрафіолетове світло, а тарганів - на інфрачервоне.

Тварини набагато чутливіші до погодних змін, ніж людина або навіть самі точні прилади синоптиків.

Перед дощем бджоли завжди ховаються у вулики, а метелики і мухи шукають укриття в будь-яких щілинах. Вони реагують на зміну освітленості.

Нічні метелики орієнтуються у зміні тиску і вологості повітря. Дуже точний "живий барометр" - жаби. Їм необхідно завжди зволожувати свою шкіру, тому вони вибираються з водойм на сушу, лише коли збільшується вологість повітря.

Якщо ввечері жаби багато квакають, на наступний день погода ясна, сонячна і безвітряна.

Зозулі кують з самого ранку не перестаючи – очікується потепління.

Півні почали співати взимку дуже рано – буде відлига найближчим часом.

За іншими мешканцями водойм теж можна прогнозувати погоду: риби перед дощем опускаються на дно, а перед грозою тривожно метушаться і навіть вистрибують з води. У всьому винен недолік кисню: під час затишшя перед грозою водні шари гірше перемішуються.Неймовірні створіння - коти. Кіт - синоптик від природи, бо за його особливостями поведінки можна передбачити погоду .

Коли кішка вмивається, слід очікувати прояснень сонячну погоду. Кіт-хропун віщує дощ .

Уміння передбачати погоду у котів можна пояснити їх здатністю чути ультразвуки і реагувати на найменші шуми.

Кішка також - живий сейсмограф . Вона може передчувати виверження вулкану і землетрус. Перед землетрусом тварини різко змінюють свою поведінку, починають хаотично кидатися по кімнатах, скребти кігтями у двері, рватися з дому.

Найбільш чутливі до сейсмічних сигналів коти залишають рідний будинок за кілька днів до землетрусу.


ДЖЕРЕЛО: PROZAK.INFO
Як тварини передбачають погоду Як тварини передбачають погоду Reviewed by Марія Тороус on 9:56:00 Rating: 5