Чому болять суглоби ліктів, рук, ніг при зміні погоди?При настанні холодів, а також різких перепадах температури більшість хронічних захворювань дає про себе знати. Нагадування проявляються у вигляді нездужання, дискомфорту і посилення болів. Найчастіше загострюються при зміні погоди хвороби опорно-рухового апарату, особливо страждають суглоби. Вони починають «нити», хворіти і доставляють неприємні відчуття людині.

Прояви метеозалежності


Шляхом проведення медичних досліджень було доведено, що причинами виникнення болю в руках і ногах є не мороз і дощ, а зміна атмосферного тиску. Саме воно передує поганій погоді, а за рахунок його коливань змінюється тиск в порожнині суглобових сумок. І якщо є які-небудь ушкодження хрящової тканини, то відбувається подразнення нервових закінчень, що відбивається на стані ліктів і колін.
В результаті таких перепадів у людини, що має травми або деструктивні зміни кісток, хронічні або гострі захворювання опорно-рухового апарату, починають боліти суглоби. Як тільки нормалізується тиск, біль стихає, і симптоми минають.
Багато хто помилково вважають, що кістки болять тільки у людини, яка досягла похилого або похилого віку. Насправді це далеко не так. Від хвороб опорно-рухового апарату страждають люди всіх віків і професій.

Чому так відбувається?


Причини виникнення болю в суглобах можуть найрізноманітніші. Якщо ви стали помічати, що кістки реагують на зміну погоди, то перш ніж вживати кардинальні заходи і панікувати, перше, що вам необхідно зробити, змінити свій спосіб життя і позбутися згубних звичок. У ваших силах зупинити руйнування хряща, зберегти рухливість кінцівки і не дати хворобі прийняти прогресуючу форму. Інакше доведеться робити операцію із заміни ураженого суглоба штучним.


Неправильне харчування. Якщо у вашому раціоні довгий час були відсутні продукти харчування, що містять вітамін С і гліцин, то хрящик може почати деформуватися. Без необхідного надходження мінералів, корисних речовин та амінокислот, тканина не встигає відновлюватися. Тому переглянете свої харчові звички.Зайва вага. Якщо у вас велика вага і зайва маса тіла, опорно-руховий апарат щодня піддається надмірним навантаженням, які призводять до швидкого зношування організму.Плоскостопість. Дефекти стопи можуть призвести до проблем у кульшових чи колінних суглобах. Відбувається це тому, що навантаження не розподіляється рівномірно зношуються і певні хрящики.Фізична активність. Надмірні заняття спортом, як і повна відсутність фізкультури, чреваті проблемами з суглобами. Пам'ятайте, що в усьому необхідно дотримуватися баланс і не перевантажувати свій організм тривалими тренуваннями. Якщо вам не по душі проводити час в спортзалі або на тренажерах, віддайте перевагу басейну. Плавання допоможе розслабитися, підтримувати форму і зніме напругу з опорно-рухового апарату.Важка фізична праця. Постійне підняття важких речей, вантажів або великогабаритних речей позначається на стані кісток. Тому після таких навантажень відпочивайте або по можливості намагайтеся рівномірно розподіляти навантаження, щоб не підірватися.Перебування в одному положенні тривалий час. Якщо на роботі вам доводиться сидіти на одному місці протягом декількох годин, то намагайтеся хоча б на пару хвилин міняти положення, щонайменше, рідше, ніж в годину-півтора. А якщо буде можливість, то кожні 60 хвилин робіть перерву на те, щоб змінити становище і розім'ятися.Хронічні захворювання. Не допускайте, щоб ГРВІ та урогенітальні інфекції переходили в хронічну форму.
Як поліпшити стан?


Для того щоб запобігти розвитку хвороб опорно-рухового апарату, необхідно змінити свій спосіб життя і дотримуватися таких рекомендацій.


Слідкуйте за масою тіла. Не допускайте перегинів ні в одну із сторін, зайва худоба також загрожує проблемами з опорно-руховим апаратом.Носіть зручне взуття. Високі підбори і шпильки призводять до деформації стопи і проблем з кістками. Те ж саме стосується взуття, яка тисне чи тисне звід стопи.Приділяйте час адекватної фізичному навантаженні. Посильна активність сприятливо впливає на розігрів кісток.Не перевантажуйте свій організм. Дотримуйтеся режиму сну і відпочинку, уникайте стресів, правильно харчуйтеся, ведіть здоровий спосіб життя.Превентивні заходи. Якщо вас почали турбувати суглобові болі, не забувайте приймати хондропротектори. Вони не тільки допомагають зупинити прогрес хвороби, але і відновлюють уражену хрящову тканину. Однак врахуйте, що тільки тривалий прийом зніме больові відчуття, набряклість і поверне активність.Болі в суглобах, що виникають при зміні погоди або вночі, свідчать про те, що в хрящової тканини почалися зміни, які ведуть до руйнування хряща. Тому навіть найменші неприємні відчуття в колінах та ліктях не можна вважати легким нездужанням і просто звичайною реакцією на дощ або сніг. Адже це можуть бути перші ознаки розвитку таких серйозних захворювань, як артроз або артрит. Тому не витрачайте час даремно і негайно підіть на прийом до лікаря, він зробить необхідні обстеження, поставить діагноз і призначить відповідне лікування.
Чому болять суглоби ліктів, рук, ніг при зміні погоди? Чому болять суглоби ліктів, рук, ніг при зміні погоди? Reviewed by Марія Тороус on 8:49:00 Rating: 5