Як захистити сад від шкідників і хвороб?

Як захистити сад від шкідників


Збудники найбільш поширених хвороб - парші яблуні і груші, коккомікозу кісточкових, антракнозу та септоріозу ягідних кущів, різних плямистостей листя зберігаються протягом зими в опалому листі. Листяна підстилка також служить притулком для павутинних кліщів і жуків-довгоносиків, а під кронами дерев у верхніх шарах грунту зимують личинки пильщиків, різні гусениці і багато інші шкідники.
У гніздах з висохлих листя, прикріплених павутинками до молодих гілочок дерев, влаштовують укриття на зиму молоді гусениці бояришніци і золотогузки. Причому в гнізді бояришніци і золотогузки. Причому в гнізді бояришніци зимує до 70, а в гнізді золотогузки - до 300 гусениць. Засохлі, почорнілі глянцеві плоди - місце зимівлі збудників чорного раку і різних гнилей плодів. На корі гілок зимує яйцекладка яблуневої молі. Виглядає вона, як невеликий щільний щиток, пофарбований під колір кори, в якому знаходиться до 80 яєць гусениці молі. Метелики листовійок відкладають яйця у вигляді бляшок ( до 1 см в діаметрі). У кожній кладці - до 100 яєць. Яйцекладка кільчастого шовкопряда щільно охоплює молоду гілочку колечком. У кожному колечку - до 400 яєць, схожих на бісеринки.

Різні види попелиць, яблунева мідяниця і яблонный кліщ зимують у стадії яєць на корі гілок дерев, в складках (зморшки), на кореневої порослі та на вовчкових пагонах. Яйця дуже дрібні і помітити їх можна лише через 5-10-кратну лупу. Так, яйця червоного кліща (0,1-0,15 мм) виглядають під нею, як червоні кульки, схожі на ікринки.

Метелики непарного шовкопряда у виборі місць для яйцекладки нерозбірливі: їх можна знайти на пнях дерев, парканах чи стінах будівель. Кладки схожі на коржики діаметром 2-3 см, в яких буває до 500 яєць.

Під старої відмерлої кори, в різних тріщинах та інших затишних місцях знаходять притулок різні види плодожерок, а молоді щитівки воліють зимувати під щитками загиблих самок.

Ступінь заселення саду шкідниками і хворобами можна встановити шляхом ретельного огляду дерев і чагарників. Причому більшість окупантів настільки маленькі, що для їх виявлення знадобиться збільшувальна лупа. Встановивши ступінь зараженості, можна успішно планувати весняно-літні заходи щодо захисту саду. Але не варто забувати і про осінні заходи по боротьбі з хворобами і шкідниками.

Після збирання врожаю зніміть ловчі пояси, в яких закоконировалась значна частина різних плодожерок. Обприскайте насадження 3%-ним розчином сечовини. Очистіть штамби дорослих дерев від відмерлої кори. Після листопаду перекопайте грунт із закладенням в неї опалого листя (це порушить умови зимівлі шкідників і збудників хвороб).

Зніміть з дерев і з спаліть зимуючі гнізда бояришніци, золотогузки, а також сухі плоди. Не забувайте про птахів: побудуйте і розвісьте в саду синичники, підгодовуйте пернатих. Малий синичник (для гаєчки і гренадерки) повинен бути наступних розмірів: дно - 9х9 см, висота від дна до кришки - 24 см, діаметр льотка - 2,7-3 см, відстань від льотка до дна - 16 див. Великий синичник (для великої синиці, лазарівка, ветришейки): дно - 12х12 см, висота - 25 см, діаметр льотка - 3,-3,5 см, відстань від льотка до дна - 18 див.

Після очищення відмерлої кори перед настанням морозів побілити штамби і основні гілки вапном. Для побілки краще використовувати свежегашеную вапно (2-3 кг/10 л води) з додаванням глини (1-3 кг
Джерело
Як захистити сад від шкідників і хвороб? Як захистити сад від шкідників і хвороб? Reviewed by Надя Гладій on 22:26:00 Rating: 5