Як використовувати гній як добриво
Якщо ви займаєтеся садівництвом протягом тривалого часу, то, напевно, знаєте, як використовувати гній як добриво. Адже він містить високо поживні речовини і може творити дива в саду. Перед використанням гній як правило компостують, що дозволяє позбавитися від його специфічного запаху.

Зміст:
1 Гній як добриво
1.1 Як удобрювати гноєм
1.2 Курячий гній
1.3 Коров’ячий гній
1.4 Кінський гній
2 Як готувати і використовувати кінський гній, відео
2.1 Козій і овечий послід
2.2 Кролячий гній
2.3 Свинячий гній
2.4 Відходи собак і кішок
3 Як компостувати гній, відео
Гній як добриво

У цій статті ми дізнаємося який гній краще і як безпечно використовувати його в вашому саду. Переробка гною проводиться шляхом приміщення його в компостну купу, це може зайняти від декількох місяців до року або більше, щоб стати повністю безпечним компостным субстратом для рослин.

Для початку слід визначити якість гною за його текстурою і запаху: якщо він виглядає темним, насиченим, розсипчастим, і має свіжий органічний запах, він готовий до використання.
Як удобрювати гноєм

Для добрива ділянки гній змішується з верхнім шаром грунту на глибину кілька сантиметрів (перекопування грунту). Оптимальний розподіл компостного гною є близько 12 кг компосту на 30 квадратних метрів простору саду.

Не менш важливим фактором є використання правильного типу гною як добрива для певних культур, а так само сезонності подібних робіт. У цій статті розглянемо найбільш поширені види гною тварин і умови його використання.
Курячий гній

Яйця не єдина перевага, яку ви отримуєте від змісту присадибних курей. Курячий гній, після його компостування, є відмінним добривом для саду.

Курячий гній має найвищий вміст азоту в своєму складі, тому свіжий гній використовувати не можна, що б не “спалити” ваші молоді рослини або розсаду. Компостують його протягом принаймні шести місяців, перш ніж використовувати. Після його готовності, перегній можна вносити в грунт або зробити так званий рідкий гнойовий “чай” для цілеспрямованих підживлень.

Для цього додайте трохи сухого, отлежавшегося посліду у відро з водою і залиште на день або два, періодично помішуючи. Процідіть послід, а потім залийте рідкий гній навколо кореневої бази ваших рослин. Це особливо хороше добриво для листових рослин і газонної трави, які потребують додаткового азоті, щоб допомогти їм нарощувати зелену масу.
Коров’ячий гній

Є не тільки відмінним універсальним добривом, але і найкращий варіант для застосування при створенні теплих грядок, для швидкого прогрівання грунту навесні. У коров’ячому гної низький вміст азоту, тому він не буде обпалювати ваші ніжні рослини, і містить оптимальний баланс поживних речовин. Дуже корисний для підживлення плодових овочів – помідорів, баклажанів, капусти, огірків і т. д.

Більше того, так як у корови чотири шлунка і вона перетравлює їжу так ретельно, що дуже мало насіння бур’янів потрапляє в кінцевий продукт, так що вам не доведеться турбуватися про них. А щоб уникнути неприємних запахів, почекайте, поки він висохне, перш ніж додати його в компостну купу.
Кінський гній

Служить гарним універсальним добривом, навіть при не дуже високому вмісті поживних речовин. Однак, кінський гній може містити багато насіння бур’янів у своєму складі, тому дуже важливо переконатися, що ваш компост досягає досить високої температури (60 градусів, перевіряється з допомогою компостного термометра), щоб убити їх. Для досягнення цієї температури, ваш компост повинен містити рівні частини зеленої речовини, наприклад, скошеної трави і кухонних відходів, і коричневого речовини (наприклад, сухе листя), і отримувати постійний приплив вологи через дощ або штучний полив.
Як готувати і використовувати кінський гній, відео


Козій і овечий послід

Більш сухий і тому простіше у використанні, ніж курячий і коровій. Він також містить більше азоту і калію, ніж кінський гній і не пахне так погано. Цей тип гною не буде палити ваші рослини, як курячий, але, швидше за все, так само містить багато насіння бур’янів, тому його обов’язково компостувати точно так само, як і кінський гній.
Кролячий гній

Може бути єдиним найкращим джерелом тваринного добрива для вашого саду. Оскільки кролики виробляють підвищену кількість відходів з однаково високим вмістом азоту і фосфору. Два або три кролика можуть повністю забезпечити ваш сад цим органічним добривом.

Важливо відзначити, що в той час як деякі люди пропонують використовувати свіжий кролячий послід, все ж краще ретельно компостувати його спочатку в купу, якщо ви плануєте використовувати його на їстівних рослинах.
Свинячий гній

Слід використовувати лише у певних випадках. Свині їдять майже всі, та їх відходи можуть містити патогенні організми, подібні до тих , які містяться в калі собак і кішок. Але якщо ви знаєте напевно, що свиня була вгодована виключно вегетаріанською їжею, плюс відходи були належним чином компостувати, то такий свинячий гній може бути використаний в саду з хорошими результатами.
Відходи собак і кішок

Ніколи не повинні бути використані у вашому саду, так як крім підвищеного вмісту аміаку, вони можуть містити такі захворювання, як токсоплазмоз і круглих черв’яків, які легко передаються людині.

Таким чином, купуючи гній, переконайтеся, що тварини – виробники не вскармливались органічними відходами і були вакциновані. Адже чим чистіше гній, тим краще і безпечніше для вашого здоров’я і благополуччя вашого саду!
Джерело
Як використовувати гній як добриво Як використовувати гній як добриво Reviewed by Надя Гладій on 5:33:00 Rating: 5