Все про вибір фундаменту для будинку з бруса

Все про вибір фундаменту для будинку з бруса


Кожен з нас хоча б раз у житті мріяв про власний будинок. Виконаним, з дерева або бруса. Просторому і світлому, з великими вікнами і терасою, на якій так приємно посидіти з друзями за чашкою чаю. Своє житло дає відчуття спокою і затишку, а запах деревини створює ні з чим не порівнянну атмосферу лісу. Будинок з бруса займає особливе місце серед дерев'яних будинків. Він надзвичайно міцний і довговічний. Деревина, оброблена спеціальним складом, не піддається впливу вологи і комах. Завдяки природній вентиляції такий будинок «дихає», в ньому існує певний мікроклімат. Взимку в будинку тепло, а влітку прохолодно. Зведення дерев'яного будинку займає не більше 4 місяців, а естетичний зовнішній вигляд збережеться на довгі роки.

Якщо ви вибираєте надійну основу для майбутнього будинку, то стрічковий фундамент буде відмінним рішенням для будівництва різноманітних споруд, потрібно лише вибрати один з його видів. Зробити підстави для майбутнього будинку своїми руками не тільки приємно, але може допомогти скоротити загальний бюджет будівництва. Наша інструкція допоможе зробити все швидко і уникнути зайвих помилок
Особливості фундаменту під будинок з брусаМіцність будь-якої будівлі і його довголіття більшою мірою залежить від характеристик фундаменту, на якому воно побудовано. Головним ворогом будь-якого фундаменту є морозний пучение грунту. При зниженні температури вода, що міститься в грунті, замерзає і може збільшуватися в об'ємі до 12 %. При цьому навантаження, які випробовує фундамент, зростають в десятки разів і можуть досягати більше п'ятнадцяти тонн. Незалежно від конструкції та виду будови, проектування та будівництва фундаменту приділяється підвищена увага. Фундамент приймає навантаження від будинку і передає їх на грунт. Вид фундаменту залежить від конструктивних особливостей будівлі: його ваги, особливостей, наявності підвалів, кількості поверхів, а також грунту. Склад ґрунту, глибина, на якій залягають грунтові води, промерзання ґрунту – всі ці фактори враховуються при розрахунку підстави. Для довідки! Дерев'яні будинки на відміну від кам'яних або цегляних не вимагають від фундаменту значних несучих характеристик, тому плитні фундаменти при будівництві будинків з бруса практично не використовуються. Міцність плитного фундаменту надлишкова для дерев'яних конструкцій, хоча ніхто не забороняє їх застосовувати. У разі будинків з бруса частіше використовують полегшені фундаменти. До них відносяться стовпчастий, стрічковий і пальовий вигляд.
Який фундамент краще вибрати?
Мелкозаглубленний стрічковий фундамент
Найвдалішим при будівництві будинку з бруса або клеєного бруса буде мелкозаглубленний стрічковий фундамент. Відмінно зарекомендував себе на рухливих грунтах. Він закладається і монтується в промерзающем шарі грунту, що не перевищує його глибину. Це серйозно зменшує витрати на будівництво будинку. Стрічковий фундамент є надійним, він відмінно зарекомендував себе протягом багатьох років у галузі будівництва дерев'яних будинків. Мова йде про малоповерхових заміських будинках з бруса. Стрічковий фундамент служить опорою для всієї конструкції утворюючи суцільно литий жорстку раму. Основною умовою успішної його експлуатації є сумлінне виконання, надійне армування і якісна заливка добротним бетоном.
Стовпчастий та опорно-стовпчастий фундаментПеревагами стовпчастого або опорно-стовпчастого фундаменту є простота монтажу і економічність, що непогано в разі легких дерев'яних будівель. Такі фундаменти закладаються в промерзающем шарі ґрунту і добре підходять для використання в складних кліматичних зонах.

Про те як зробити розрахунок стрічкового фундаменту можна прочитати за цією адресою http://www.stroim-vmeste.net/fundament/lentochnyj-fundament/raschet-lentochnogo-fundamenta.html . Всі тонкощі розрахунку різних характеристик стрічкових фундаментів і навантаження на них. Про те як правильно звести стовпчастий фундамент своїми руками можна дізнатися в цей матеріалі . Стовпчасті фундаменти прості у виготовленні, але не зовсім відповідають висунутим вимогам. Недолік їх в тому, що палі розташовані окремо, дають нерівномірну усадку, тим самим, погіршуючи експлуатаційні характеристики будівлі.
Пальовий фундамент
Пальовий фундамент складається з гвинтових нержавіючих металевих паль. Цей тип фундаменту сьогодні все більше ставати популярним. Перевагою пальового фундаменту є можливість його монтування на будь-якому типі грунту, в будь-яких погодних умовах. Його вартість майже вдвічі дешевше порівняно з стрічковим. Для установки такого фундаменту не потрібні земляні роботи, його зведення проводять протягом всього декількох днів, без застосування спеціальної техніки. Фундамент пальового типу незамінний на нерівних ділянках землі, на яких є значні перепади по висоті. Він відрізняється високими навантажувальними якостями та міцністю. Термін служби такого фундаменту більше вісімдесяти років.
Важливі моментиПеред початком будівництва дерев'яного будинку або будинку з бруса необхідно серйозно підійти до питання заснування і заздалегідь ретельно продумати кількість усіх підсобних приміщень будинку. Тераса, ганок, зимовий сад, сауна — якщо ці елементи знаходяться під одним дахом і відповідно на одному фундаменті, вони повинні враховуватися відразу. Виконаний з самого початку цілісний фундамент зробить будову більш міцним і запобігти можливі неприємності при добудові додаткових конструкцій, які якимось чином потрібно буде прив'язувати до первісної конструкції. В іншому зведення того чи іншого типу фундаменту для майбутнього будинку з бруса не має яких-небудь виражених особливостей і ознайомившись з технологією будівництва обраного підстави ви напевно досягнете поставленої мети — власний будинок з екологічно чистого матеріалу!
Джерело
Все про вибір фундаменту для будинку з бруса Все про вибір фундаменту для будинку з бруса Reviewed by Надя Гладій on 7:34:00 Rating: 5