27 хвороб, з якими не візьмуть в армію. Як не піти в армію?

27 хвороб, з якими не візьмуть в армію. Як не піти в армію?


Як правило, до армії стовідсотково стали непотрібнітільки люди з очевидними і важкими патологіями,такими як розумова відсталість, шизофренія, сліпота,глухота, відсутність кінцівки і т.д.

В інших випадках вирішується питання або про лікування (тоді дається відстрочка і потім потрібно повторне опосвідчення), або про ступінь порушенняфункції тих чи інших органів.

Тяжкі порушення функції (невиразність мови, нетримання сечі і калу, серцеванедостатність і т.д.) - привід для звільнення в запас. У спірних випадках рішення залишається за лікарською комісією.

Важкі інфекціїАктивний легеневий і позалегеневий туберкульоз, ВІЛ-інфекція, лепра - з такимидіагнозами в армію не беруть. При туберкульозі і сифілісі можливо лікування, післяякого буде потрібно додаткове опосвідчення.

Кишкові інфекції, бактеріальні та вірусні хвороби, що передаються членистоногими,рикетсіози, гонококковая, хламідійна інфекція, деякі мікози (захворювання, що викликаються грибами) та інші інфекції при первинному виявленні на медкомісіїпослужать причиною відправки на лікування. Якщо інфекція не піддається лікуванню -призовник визнається непридатним для служби.

НовоутворенняЗлоякісні і доброякісні новоутворення служать протипоказанням до військової служби,якщо пухлина не підлягає радикальному видаленню, є метастази або значні порушенняфункції будь-яких органів.

Крім того, не візьмуть в армію тих, хто відмовився від терапії з приводу пухлини.Особам, які проходять лікування з приводу новоутворень, дадуть відстрочку, надалі вонипідлягають повторному огляду.

ОжирінняОсоби з ожирінням 3 і 4 ступеня не придатні для служби в армії. Їм пропонується пройти лікування, на час якого дається відстрочка. Якщо лікування не допомагає, приповторному огляді робиться висновок про непридатність до служби.

Цукровий діабетЗ цукровим діабетом будь-якої форми і будь-якого ступеня тяжкості, навіть привідсутності ускладнень, в армію не беруть. Захворювання не лікується, а коригуватиобмінні порушення в умовах військової служби не представляється можливим.

Інші ендокринні захворюванняХвороби щитовидної залози, гіпофіза, наднирників, паращитовидних і статевих залоз,розлади харчування, гіповітаміноз, подагра також є протипоказаннями до служби вармії, якщо вони супроводжуються порушенням функцій відповідних органів і не піддаються замісної терапії. Якщо захворювання щитовидної залози (зоб) перешкоджаєносінню військової форми, призовник також визнається непридатним до служби.

Дефіцит маси тіла (ІМТ <18,5) буде причиною для направлення на додаткове обстеженняв ендокринолога і лікування.

Психічні порушенняРозумова відсталість, розлади особистості, шизофренія, психози, маревні й інші психічнірозлади (незалежно від причини ушкодження: травма, пухлина, інфекція і т.д.) є протипоказаннями для служби в армії, про що батьків призовника проінформуєпсихіатр, у якого він спостерігається.
Наркотична й алкогольна залежністьЗалежності - це протипоказання до служби в армії, навіть за відсутності психічнихпроявів та симптомів. Діагноз повинен бути підтверджений документально після огляду в стаціонарі. При цьому призовник повинен перебувати на обліку та лікуванні внаркологічному диспансері.

ЕпілепсіяВсі форми епілепсії, крім симптоматичної, тобто такий, при якій судомні нападивикликані яким-небудь пошкодженням головного мозку, є протипоказанням для службиза призовом. При симптоматичної епілепсії огляд проводиться з основного захворювання.

Патології нервової системиРозсіяний склероз, парези, паралічі, хвороби і травми головного та спинного мозку, атакож периферичної нервової системи з наслідками у вигляді порушення їх функційбудь-якого ступеня - причина постановки «не придатний» в графу про військовий обов'язок.

При тимчасових порушеннях центральної або периферичної нервової системи,наприклад після гострого захворювання, загострення хронічного захворювання, травмиабо хірургічного лікування, дається відстрочка на 6 або 12 місяців. Потім потрібно повторне опосвідчення.

Патологія очейВідшарування і розриви сітківки, глаукома, виражена патологія повік, кон'юнктиви,кришталика та інших елементів очі, косоокість за відсутності бінокулярного зору,виражене зниження зору, сильна далекозорість або короткозорість і, звичайно, сліпота - все це протипоказання для служби в армії. Якщо патологія не викликає вираженого зниження зору, призовник вважається «придатним з обмеженнями».

Порушення слуху і вестибулярного апаратуХронічний отит (дво-або однобічний), двустороняя стійка перфорація барабанноїперетинки, глухота або стійке зниження слуху - з цим в армію не беруть. З патологіями,які можуть бути вилікувані, відправляють на лікування, а надалі необхідно повторне опосвідчення.

Вестибулярні розлади будь-якого ступеня - протипоказання до служби, але сюди невідноситься морська хвороба і заколисування в транспорті.

Патоогії серцяСерцева недостатність (2, 3 і 4 функціонального класу), ревматичні ураження серця,пороки серця, стійкі порушення провідності і штучний водій ритму, ішемічна хворобасерця - стовідсоткові «медотвод» від служби в армії.

При серцевої недостатності 1 ФК призовник вважається «придатним з незначнимиобмеженнями».

Гіпертонічна хвороба та патології судинЯкщо у призовника виявляють підвищення артеріального тиску вище 150/100, йомудається відстрочка і напрям в стаціонар для постановки діагнозу. Надалі гіпертонічнахвороба 2 і вище ступенів служитимуть медотвод від служби.

При гіпертонії 1 ступеня призовник годен з незначними обмеженнями. При стійкихвегетативно-судинних порушеннях і гіпотонії призовника можуть порахуватинепридатним до служби.

При патології судин оцінюється ступінь порушення кровопостачання і функції відповідних органів. Якщо їх немає - призовник годен з обмеженнями. Геморой єпротипоказанням при великій мірі тяжкості процесу.

Патології органів диханняВиражене утруднення носового дихання, смердючий нежить (озена), гнійні синусити зчастими загостреннями, пошкодження гортані або трахеї, захворювання легень з вираженим або помірним порушенням дихальної функції - з цим в армію не беруть.Якщо порушення дихання виражено несильно - «придатний з незначнимиобмеженнями».

Бронхіальна астмаЗ бронхіальною астмою призовник відправиться в запас. Причому незалежно відтяжкості захворювання, частоти та вираженості нападів. Одного разу поставленийдіагноз також не знімається.

Патології зубів, щелеп і травної системиВідсутність 10 і більше зубів на одній щелепі, важкий пародонтит і пародонтоз, патологіїщелеп з порушенням дихальної, нюхової, жувальної, ковтальної або мовний функцій;тяжкі форми колітів, ентеритів, свищі, все патології стравоходу і кишечника, що супроводжуються порушенням їх функції - все це дасть як мінімум відстрочку від арміїна час лікування, а то й зовсім змусять медкомісію списати вас в запас.

Виразка шлунка та інші порушення травного трактуВиразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки - протипоказання до служби вармії. При гастриті призовник годен з незначними обмеженнями. При гепатитах іпанкреатитах вирішується питання про ступінь вираженості порушення функції. Привиявленні грижі пропонується хірургічне лікування, а потім - повторний огляд.

Псоріаз і інші захворювання шкіриПсоріаз, системний червоний вовчак, поширені форми алопеції або вітіліго, хронічнакропив'янка, фотодерматити, склеродермія, іхтіоз, рецидивуюча екзема позбавлять васвід служби в армії. При атопічному дерматиті питання вирішується залежно від частотизагострень.

Викривлення хребта та інші патології кістокХронічні захворювання суглобів і хребта, артрити, остео- і хондропатії з порушеннямфункції суглобів, сколіоз починаючи з 2 ступеня, остеохондроз з ураженням 3 і більшеміжхребцевих дисків, дефекти кісток зводу черепа, дефекти кисті та пальців з порушенням функції руки - все це приводи звільнити вас в запас.

При викривленні хребта питання про придатність залежатиме від його форми, ступенятяжкості і вираженості клінічних проявів.

ПлоскостопістьДоля призовника з плоскостопістю залежатиме від вираженості плоскостопості (його ступеня) і наявності супутніх патологій: артрозів, контрактури, екзостозів.

Деформації рук і ніг (у тому числі їх значне вкорочення), що утрудняють носіннявійськової форми та взуття, стануть причиною звільнення в запас.

Пороки розвиткуВроджені вади розвитку стануть причиною «непридатність до службу» в тому випадку,якщо є порушення функції певного органу (полікістоз нирок, аномалії розвитку статевихорганів тощо). Якщо ж аномалія розвитку не впливає на функцію (наприклад, подвоєннянирки при збереженні її функції або мікротія (вроджене недорозвинення зовнішнього вуха), призовник визнається придатним.

Недостатність фізичного розвиткуЗростання нижче 150 см і вага менше 45 кг - привід відправити призовника до ендокринолога з метою з'ясування причини настільки сильного відставання у фізичному розвитку. Потім буде проведено лікування і повторне опосвідчення.

ЕнурезНічне нетримання сечі - привід не йти в армію. Проте діагноз вимагає багатосторонньоголікарського підтвердження: терапевта, уролога, невропатолога, дерматовенеролога,психіатра.

ЗаїканняЗаїкання та інші порушення мови, при яких вона малозрозуміла або взагалі незрозумілаоточуючим - привід до звільнення в запас. Ступінь вираженості заїкання оцінюється притривалому динамічному спостереженні в різних ситуаціях, а також на підставіхарактеристик з місця роботи або навчання.

Наслідки травмТравми будь-яких органів, що викликали порушення їх функції, чужорідні тіла в порожнині черепа, очі, середостіння, черевної порожнини, обширні рубці, що обмежують руху в суглобах і носіння військової форми, наслідки опіків і відморожень - зтакою патологією в армію не візьмуть.

Харчова алергіяПри наявності харчової алергії до основних продуктів харчування, які входять уармійський пайок (таким як борошняні вироби, крупи, картопля, вершкове масло),призовник звільняється в запас. При цьому наявність алергії повинно бути підтвердженошкірними пробами і відповідної історії хвороби.

Патології нирок і статевої системиБудь-які захворювання нирок при порушенні їх функції, з нирковою недостатністю.

При патології статевих органів висновок медкомісії буде залежати від ступенявираженості клінічних проявів. При слабо виражених симптомах (наприклад, відсутністьодного яєчка) призовник буде «придатним з незначними обмеженнями». Призовники збезпліддям повністю придатні до військової служби.
Джерело
27 хвороб, з якими не візьмуть в армію. Як не піти в армію? 27 хвороб, з якими не візьмуть в армію. Як не піти в армію? Reviewed by Надя Гладій on 21:43:00 Rating: 5