Мінуси і плюси прогрівання сіллю від застудиВіруси і бактерії є своєрідним тренажером для захисної системи організму, формуючи, таким чином, імунітет. Але навіть розуміння цього факту навряд чи приносить полегшення тим, хто «підхопив» викликане ними захворювання. У такому випадку на допомогу приходять різні ліки або народні методи лікування. Останні часто виявляються настільки ж ефективними, але за умови дотримання всіх правил і норм.Процедура прогрівання сіллю відома багатьом. Вона допомагає впоратися не тільки з банальним ринітом, а навіть знижує больові відчуття і запальні процеси при артритах.

Коли допомагає?


Якщо вас здолали такі хвороби, прогрівання допоможе швидше впоратися з гострим періодом і подарує поліпшення стану:


Тривалий нежитьПрогрівання в такому випадку має цілий ряд плюсів:


розширює судини, покращує приплив крові, що сприяє вільному диханню;зменшує застій рідини в носових ходах і набряклість;приводить у нормальний стан слизову носа.Сухе тепло в цьому випадку також благотворно впливає на весь організм, покращуючи роботу дихальних органів і стабілізуючи роботу нервової системи, прискорюючи процес одужання.
Проводити процедуру від нежитю дозволяється виключно спочатку хвороби, коли виділення прозорі і мають рідку консистенцію. Нехтуючи цим правилом, ви піддаєте організм небезпеки погіршення стану через поширення інфекції.
Вам знадобиться 200 г солі, яку потрібно прожарити на сковороді. Після цього висипте її в полотняний мішечок і прикладайте до перенісся. Робити це краще перед сном протягом 10 хвилин.


Застуда. Якщо хвороба принесла з собою кашель і біль у горлі, прогрівання в області грудей, спини і шиї допоможуть полегшити стан, і стимулювати організм для боротьби з недугою. Ефективними вони будуть також при бронхіті. Тривалість процедури – 50-60 хвилин. Але пам'ятайте, що робити її можна тільки при відсутності підвищеної температури. Також забороняється робити прогрівання при захворюваннях лімфовузлів.При болю в спині і суглобах. Нагріту сіль потрібно прикласти до вогнища болю і залишити на 30 хвилин. Протипоказанням є розтягнення зв'язок, у цьому випадку краще звернутися за медичною допомогою.При переохолодженні. Якщо ви сильно змерзнули, нагрійте сіль і занурте в неї руки або ноги. Це допоможе не лише зігрітися, а й запобігти можливу застуду.
Прогрівання при гаймориті


Це захворювання заслуговує окремого акценту, адже прогрівання в цьому випадку може як допомогти, так і нашкодити, тому будьте уважні – проводити процедуру у гострій фазі хвороби категорично заборонено. Причина криється в тому, що в такий період в носових пазухах накопичується велика кількість гною, який при нагріванні може піти в інші порожнини, викликаючи отит, менінгіт та навіть некроз кісток.
Прикладати гарячу сіль можна або на початковому етапі захворювання, або після гострої фази для закріплення лікувального ефекту. Пам'ятайте, що мішечок з «ліками» не повинен стикатися зі шкірою, адже неправильне використання веде до опіків, які є головним мінусом прогрівань. Щоб уникнути таких неприємностей краще прикласти до носа шматочок тканини, а на неї мішечок з сіллю.

Правильна підготовка


Тепер давайте розберемося, як правильно зробити «лікувальний мішечок». Для прогрівань підійде звичайна кухонна або морська сіль, які не повинні містити жодних добавок.
Насипати її можна в носок або мішечок з натуральної тканини (лляний або бавовняний). Рекомендована температура нагрівання – 70-80 градусів, так ви зможете прикладати засіб, не боячись обпектися.

Лікарі попереджають!


Крім гаймориту протипоказаннями до прогреваниям сіллю є також різні освіти (як злоякісні, так і доброякісні), і захворювання судин. Зміна температури в цих випадках може призвести до небажаних реакцій і усугублениям перебігу хвороб.
Досвід наших предків – безцінний дар, адже такі прості народні засоби як розпечена сіль, допоможуть позбутися багатьох хвороб, але тільки за умови правильного використання.
Мінуси і плюси прогрівання сіллю від застуди Мінуси і плюси прогрівання сіллю від застуди Reviewed by Марія Тороус on 10:50:00 Rating: 5