Міфи і правда про щеплення

6258_140286center>

Багато мам ставляться до щеплень з побоюванням – чи не зашкодить це дитині, не занесуть дитині інфекцію і т.д. Безумовно, кожна мати має право хвилюватися за свого новонародженого, але, перш, ніж приймати серйозне рішення, пропонуємо вам ознайомитися з деякими фактами щодо щеплень.


Факт 1

Грудне вигодовування не дає малюкові 100% імунітету від всіх захворювань, навіть якщо у матері є імунітет на найпоширеніші захворювання. Якщо мати зробила в дитинстві всі необхідні щеплення, це не означає, що вона передасть антитіла з молоком дитині. Справа в тому, що у матері може бути недостатньо антитіл до якого-небудь захворювання. Звичайно, малюки, які знаходяться на грудному вигодовуванні, менше схильні до ризику зараження, порівняно з дітками, які на штучному вигодовуванні. Але це не привід відмовлятися від вакцинації.


Факт 2
Крім щеплень, які є в національному календарі, є інші, не менш важливі щеплення, які бажано зробити кожній дитині. Наприклад, щеплення від ротавірусної та пневмококової інфекцій. Є також вакцини від бронхіту, отиту, менінгіту, пневмонії, вітряної віспи, вірусу папіломи людини. На жаль, дані щеплення в нашій країні не робляться безкоштовно, але вони також небезпечні і бажано знайти можливість зробити щеплення дитині, так як вітрянка може викликати шкірні захворювання, вірус папіломи взагалі один з найбільш поширених на планеті і викликає багато проблем зі здоров’ям, у тому числі онкологічних.

Факт 3
Щеплення – це серйозне випробування для імунітету дитини. Незважаючи на те, що імунна система у нас досконала і здатна працювати і відповідати на зовнішню загрозу одночасно, вона часто буває уразлива. І якщо дитина нездужає, є ризик завдати шкоди імунній системі. Але як стверджують вчені, чим більше щеплень отримав малюк, тим міцніше його імунітет.

Яке б ви рішення не прийняли щодо вакцинації вашої дитини, пам’ятайте, що потрібно зміцнювати імунітет дитини у будь-якому разі з самого народження – годуйте грудьми, частіше гуляйте, займайтеся загартовуванням, робіть фізкультуру і масаж.
джерело
Міфи і правда про щеплення Міфи і правда про щеплення Reviewed by Надя Гладій on 1:53:00 Rating: 5