Кілька порад, як зробити темну кімнату світлішою

Кілька порад, як зробити темну кімнату світлішою


Коли вікна розташовані на північній стороні або доступу світла заважають дерева за вікном, коли віконні отвори занадто малі або приміщення має нестандартну форму і розмір, без спеціальних прийомів добитися ефекту великої кількості світла в кімнаті не вийде.

Ми пропонуємо 12 порад, які допоможуть зробити темну кімнату світліше.

Порада 1. Облаштуйте в кімнаті різнорівневе освітлення та приховане підсвічування

Звичайно, насамперед, перевірте основне освітлення, швидше за все, воно не дотягує до норми. Однієї люстри в темній кімнаті мало! Потрібне як мінімум ще одне гарне джерело світла. Ну а на додаток до них - вже підсвічування. Секрет саме в тому, що воно повинно бути на різних рівнях. Для цього не обов'язково влаштовувати підвісну стелю. Можна зробити «бортики» по периметрі стелі та сховати в них приховане підсвічування, повісити бра на різній висоті, поставити торшер, і навіть установити підлогові світильники. Підсвічування шаф - це теж підсвічування, що буде «працювати» на єдиний світловий сценарій.

Порада 2. Світла підлога, стеля та стіни

Зовсім не обов'язково стеля повинна бути білою. Це банально. Те ж можна сказати і про стіни. Багато білого - це не дуже затишно. Можна офарбити стелю одним зі світлих пастельних кольорів: кремовим, невибіленої вовни, пісковим, навіть світло-салатовим або ніжно-блакитним (але дуже світлим відтін-ком). Те ж можна сказати і про стіни. Підлогу краще робити зі світлого дерева, або найсвітлішого ламінату, ковроліну, можна настелити світлі килими. Несподівано, але в деяких стилях інтер'єру підлога робиться білою. Максимальний ефект дадуть однаково світлі підлога, стіни та стеля, особливо, якщо вони ще й в однаковій колірній гамі.

Порада 3. Подбайте про те, щоби меблі, текстиль і штори були строго в тон обробки стін та підлоги

Для освітління інтер'єру меблеві та текстильні контрасти не підходять. Особливо темні меблі і тканини. Адже вони поглинають багато світла. А ще вони візуально зменшуюють кімнату. Оббивка меблів і текстиль цілком можуть бути з малюнком, головне - світлі кольори та гармонійність з обробкою.

Порада 4. Якнайменше текстилю

Текстиль у кімнаті повинен бути, але його повинно бути небагато. Краще відкриті, бажано блискучі поверхні. Так що не захоплюйтеся покривалами, скатертинами, подушками, подвійними шторами, ламбрекенами. Штори краще одинарні й обов'язково з легких тканин.

Порада 5. Не захаращуйте кімнату меблями та звільніть центр кімнати

Як би це не виглядало привабливо, не ставте меблі посередині кімнати, і взагалі постарайтеся, щоб меблів було по-мінімуму. Краще старий добрий варіант «по стіночці». Нічого поганого в цьому немає, зате як відразу звільняється кімната, додається повітря та світла. Будь-який предмет меблів також поглинає світло, особливо якщо він знаходиться у центрі кімнати. Також таке розміщення візуально скорочує площу, воно є прийнятним для великих і світлих кімнат.

Порада 6. Не використовуйте занадто рельєфні оздоблювальні матеріали

Це ліпнина, усілякі фактурні штукатурки, плитка з рельєфом. Фізично це сукупність рельєфів і западин, виникає ефект міні-ніш, які поглинають світло. А на великій поверхні цей ефект ще й множиться. До речі, якщо влаштовуєте справжні ніші (як елемент дизайну), обов'язково забезпечте їх підсвічуванням.

Порада 7. Використовуйте меблі з відкритими ніжками

Не використовуйте в темній кімнаті важкі на вигляд, масивні меблі без ніжок. Ніжки відкривають простір, роблять обстановку кімнати більш легкою на вигляд, і не затримують світло, а якщо вони ще й блищать - то це саме те, що потрібно.

Порада 8. Використовуйте дзеркальні ефекти

Дзеркала - це найкорисніший предмет інтер'єру для темної кімнати. Вони "подвоюють" світло. Втім, подібними властивостями володіють також будь-які блискучі предмети: скло, метал, кристали. Ідеально - і дзеркала, і блискучі поверхні. До речі, завжди гарними в темних кімнатах є кришталь і люстри з кришталевими підвісками. Якщо все це зі смаком і вміло обіграти, виглядають зовсім не банально, а ефект величезний.

Порада 9. Не використовуйте шпалери з занадто складним малюнком

Шпалери для темної кімнати краще однотонні або з простим візерунком. Однак є компроміс: стіни можна зробити різними. Якщо вам дуже подобаються візерункові шпалери, застосуйте ефектний дизайнерський хід: нехай три стіни в кімнаті будуть «за правилами», а одна - з візерунковими шпалерами. Це не сильно вплине на освітленість, а ось розмір кімнати візуально збільшиться, та й виглядати кімната буде свіжою й оригінальною. Можна і не всю стіну, а тільки одну смугу таких шпалер. Також можна додати світла, наклеївши на візерункові шпалери дзеркальні камінчики та стрази.

Порада 10. Використовуйте в оформленні кімнати «правильні» кольори

Крім стін, підлоги та стелі в кімнаті ще існує предметне наповнення. І ніхто не сказав, що воно повинно бути витриманим тільки у світлих пастельних кольорах або бути білим. Для збільшення освітленості в кімнаті, як ні парадоксально, необхідно ввести яскраві нюанси. Але секрет у тому, що яскраві кольори можуть бути не будь-якими, а тільки «чистими», базовими. Наприклад, якщо червоний, то класичний червоний, а не малиновий, фуксія, гарячий рожевий і т.д. Жовтий - це значить теплий канарковий, а не лимонний, і т.д. Також ці кольори в жодному разі не повинні бути з «кислотними» відтінками. Інтер'єр тільки з пастельними світлими кольорами має вигляд трохи темніший, ніж той же інтер'єр, але з використанням яскравих плям.

Порада 11. Приберіть з кімнати високі рослини з густим листям

Такі рослини поглинають багато світла. Особливо не повинно бути таких рослин на вікні. Максимум один маленький горщик. Якщо все-таки хочете залишити велику рослину, то придбайте тіньовитривалу, і ставте подалі від вікна.

Порада 12. Додайте трохи «золота»

Завжди освітлюють інтер'єр, додають «сонця» і настрою предмети з обробкою «золотом» - рами, дрібнички, вазочки, фурнітура, мозаїка, світильники з «золотою» основою. «Золотих» нюансів у темній кімнаті багато не буває. Так що можна і кімнату освітлити, і модний інтер'єр створити.
Кілька порад, як зробити темну кімнату світлішою Кілька порад, як зробити темну кімнату світлішою Reviewed by Надя Гладій on 1:00:00 Rating: 5