Ознаки помилкової вагітності у жінкиБути мамою – одне з найбільших скарбів у світі, адже при правильному підході до виховання, дитина стає не перешкодою, а як раз навпаки – стимулом до нових знань і досягнень. Але, на жаль, ситуація складається таким чином, що багато подружні пари роками намагаються зачати малюка, а спроби кожен раз закінчуються невдачею. Тому трапляється, що у жінок, відчайдушно бажають стати мамою, може іноді спостерігатися досить рідкісний, але вимагає звернення до фахівця синдром «помилкової вагітності».

Що це?


Помилкова вагітність – це психофізичний стан жінки, яка супроводжується помилковою переконаністю жінки в тому, що в її утробі живе і розвивається плід. Ця проблема настільки сильна психологічно, а рівень помисливості і самонавіювання високий до такої міри, що на тлі подібних переконань припиняється менструація, може почати збільшуватися груди і розміри живота, а також з'являються фантомні руху плоду всередині.
Але страждати подібним розладом, виявляється, можуть не тільки дівчата. Чоловіки, чиї улюблені знаходяться в положенні, також можуть переживати схожі відчуття в силу свого інфантильно-істеричного психотипу.
Звичайно, виявити справжній стан допоможе навіть звичайний огляд у гінеколога, але наслідки таких психологічних змін часто потребують консультації психолога та ендокринолога.

Чому буває?


Уявна вагітність зустрічається не так часто, у 3-4 випадках на 22 тис. справжніх вагітностей. Але в чому ж криється причина?


Найчастіше – це сильне бажання або надмірна боязнь зачаття і народження дитини. Дівчата настільки «вживаються в роль», що навіть гормональний фон починає змінюватися, і тягне за собою фізичні зміни.Подібні стани можуть виникати у випадках, коли у положенні знаходиться близька подруга чи родичка жінки, за яку вона дуже переживає.Жінки у віці 35-40 років, які страждають безпліддям, також відносяться до групи ризику. А також ті, у кого діагностовано вторинна аменорея (відсутність менструацій більше півроку).До числа можливих пацієнток психотерапевта відносять і дівчат, які несамовито бажають швидше народити малюка, щоб таким чином зберегти стосунки з чоловіком.Ще один випадок, який впливає на суттєві психічні та фізіологічні зміни – втрата дитини. Жінка довго відмовляється прийняти і зрозуміти втрату, залишаючись впевненою, що скоро малюк з'явиться на світ.Але крім цього причинами можуть стати придушення сексуальності, стреси і навіть тривала розлука з рідними людьми.
Медичні дослідження підтверджують, що така проблема часто пов'язана з роботою гіпофіза. Саме ця частина мозку відповідає за вироблення достатньої кількості гормонів під час вагітності. Їх надмірна вироблення внаслідок сильних стресів і переживань може приводити до психологічних змін.

Як проявляється?


Псевдобеременность тому і має таку назву, що своїми симптомами дуже нагадує справжній розвиток плоду в утробі матері. Без необхідних обстежень їх легко сплутати:


виділення під час менструації стають дуже мізерними або зовсім зникають;з'являються ознаки раннього токсикозу: ранкова нудота, часті перепади настрою, блювота, з'являються незвичайні смакові уподобання;збільшується і набухає груди, може з'явитися молозиво;починає збільшуватися вага, росте живіт, а також може проявитися специфічний вигин хребта, характерний для вагітних;посилення перистальтики може створювати ілюзію рухів плода.Такі симптоми тривають у жінок найчастіше протягом 3-4 місяців, але бувають і більш тривалі випадки.

Необхідне лікування


Що ж робити, якщо у жінки з'явилися симптоми псевдобеременности?
Незважаючи на те, що дана проблема має в основному психологічну природу, звернутися до гінеколога все ж необхідно. Для початку потрібно підтвердити факт псевдобеременности з допомогою УЗД і найпростіших тестів. Але діагностика іноді може ускладнюватися позитивним тестом.
Для усунення ілюзорних відчуттів найчастіше досить провести бесіду з жінкою, а також забезпечити психологічну підтримку з боку рідних і близьких.
Коли самонавіювання буде подолано, менструальний цикл відновиться самостійно. Але трапляється, що необхідністю є гормональна терапія, а також прийом антидепресантів і психіатричне обстеження.
У будь-якому випадку, при схожих з уявною вагітністю ознаках, слід обов'язково звернутися до лікаря, так як подібні симптоми можуть вказувати і на більш серйозну проблему – пухлини яєчників.
Уважно ставтеся до свого здоров'я, і нехай негаразди обходять вас стороною!
Ознаки помилкової вагітності у жінки Ознаки помилкової вагітності у жінки Reviewed by Марія Тороус on 10:35:00 Rating: 5