Які вітаміни містить картопля

Користь картопліВи смакуєте картоплею і навіть не догадуєтесь, скільки вітамінів у цьому овочі.

Користь картоплі

Цінність картоплі визначається вітамінами і мінералами, що входять до її складу. Вона багата вітаміном С і вітамінами групи В. У давні часи цим овочем лікували цингу, однак для цих цілей використовувалася свіжа картопля, оскільки аскорбінова кислота, необхідна при цьому захворюванні, руйнується при термообробці. Вітаміни групи В допоможуть підтримати тонус і здоров'я нервової системи, вони беруть участь в процесах кровотворення і в обміні речовин.

У цьому овочі міститься багато мінералів. У ньому є велика кількість калію, необхідного для підтримки водно-сольової рівноваги, і особливо корисного для здоров'я серця. Крім калію в картоплі в невеликих кількостях є натрій, кальцій, фосфор і сірка. Мікроелементи представлені солями заліза, цинку, йоду, міді, ванадію, кобальту, хрому і декількома десятками інших необхідних речовин.

Цей коренеплід допоможе забезпечити організм білком. За своєю біологічною цінністю він перевершує багато інших рослинних білків, а його амінокислотний склад наближений до яєць і продуктів тваринного походження. При цьому вмісту жирів в картоплі мізерно мало.
Які вітаміни містить картопля Які вітаміни містить картопля Reviewed by Надя Гладій on 0:45:00 Rating: 5