Великий православний піст - : що можна, що не можна.

Великий піст, що почався 3 березня, є найсуворішим з усіх церковних постів, додержуються християнами. Він триватиме до 20 квітня. Тим, хто зважився тримати пост, слід розуміти, що постити в цей час - це як би наслідувати Ісуса Христа, який постився у пустелі 40 днів. Протягом цього періоду віруючий повинен багато часу приділяти покаяння, молитви, служіння Богу. Необхідно згадувати про смерть і про те, що Христос воскрес, перемігши смерть.

Тим жінкам, які вважають за необхідне сісти на дієту в зазначений період, а також хочуть дотримуватися Великого посту, можна порадити уважніше переглянути на те, що заборонено і дозволено під час Великого посту.Походження назви

Одна з назв найтривалішого і строго посту християн - Велика Чотиридесятниця. Поява цієї назви пов'язане з тим, що Ісус Христос сорок днів постив у пустелі.

В цілому, пост йде сім тижнів, якщо з них відняти уїк-енди з менш суворим постом, а додати пост Великої суботи і половину дня Пасхи, то вийде 36,5 днів. Це - рівно десяту частину року (365 днів). Вважається, що традиція робити Великий Піст такої тривалості пов'язана з одним з повчань в Старому Завіті. У ньому йдеться про церковну десятину - десяту частину всіх доходів людина віддає в Церкву.

Іноді можна почути думку, що перші християни почали постити, щоб не відлякати паству, оскільки іудеї тримали пост по вівторках і четвергах. Християни почали постити по середах і п'ятницях.

Чимало прихильників і версії, що говорить про те, що коріння Великого Посту сходять до витоків християнства. Християни прийшли до того, щоб тримати Пост, коли "просували" свою віру. Вони демонстрували шанувальникам поганських божків, що здатні долати найсерйозніші труднощі, віруючи в Бога.Цікаві факти і що потрібно знати про Пост

Не слід ставитися до Великого посту як до дієти і можливості скинути надлишок кілограмів разом з целюлітом. Святі отці відзначають, що таке ставлення до посту вважається гріховним і чистоти душі не додасть. Як висловився один з вітчизняних відомих священиків (ім'я, звання навскидку не пам'ятаю), Піст - не дієта, а одне з крил для польоту душі до Бога. Другим крилом є молитва.

Під час дотримання поста сам факт цього не варто афішувати перед іншими.

Початок посту - це не вказівка ??сьогодні а-ля "з завтрашнього дня не їм жирну або тваринну їжу ", це - не відмова приймати їжу після 18-00 або навпаки - до заходу сонця. Перше, що потрібно зробити, коли починаєш тримати Великий піст, - це помиритися з родичами, близькими людьми, друзями, іншими людьми, з якими у вас були непорозуміння та сварки. В цілому, під час Посту потрібно, в першу чергу, "не є" ближнього свого. Не їсти їжу - це вже другорядне, хоч і важливо. У разі розбіжностей і ворожнечі з ближніми дотримання посту апріорі безглуздо.

Досить багато хто вважає, що під час посту нібито заборонено займатися сексом. Це не так. Православна церква негативно ставиться до позашлюбних статевих зв'язків. Що ж стосується сексу між чоловіком і дружиною - ніяких жорстких обмежень тут немає. У Першому Посланні до Коринтян (гл.7), де говориться про відмову від сексу, зазначено буквально наступне відносно чоловіка і дружини: "Не ухиляйтеся один від одного, хіба за згодою, на час, щоб бути в пості та молитві, а потім знову будьте разом, щоб не спокушав вас сатана вашою нестриманістю ".Алкоголь: що можна, що не можна

Алкогольні напої під час посту заборонені. Принаймні, того, хто дотримується цей Пост. Згідно зі статутом Великого Посту, християнам дозволяється вживати тільки вино і тільки на уїк-енд.Але не варто думати, що "алкоголь у малих дозах нешкідливий у будь-якій кількості". По-перше, його потрібно споживати навіть по вихідних менше, ніж поза поста. Крім цього, є сенс згадати, що в період становлення християнства стандартної культурою пиття у греків і римлян було вживання вина, виключно розведеного водою. Якщо людина вживав вищезазначений продукт у чистому вигляді, то про нього говорили із засудженням: "він п'є нерозбавлене вино". Звичайно, ніхто не говорить, що вино потрібно розбавляти, але черговий раз робимо висновок, яка кількість благородного напою пристойно вживати християнину під час посту.Чи можна співвіднести Великий Піст з якою-небудь дієтою?

Якщо уважно почитати те, що пишуть про дотримання посту священики, то з'ясується, що - ні. "Піст - не дієта, а одне з крил польоту до Бога", - відзначають вони. Якщо до посту ставитися власне як до дієти і можливості скинути кілька зайвих кілограмів, то в духовному плані результат буде прямо протилежним, це - швидше ще один гріх.

В цілому пост - це стримування бажань свого тіла, сором плоті . Тобто, зовсім не обов'язково нескінченно мучити себе питаннями "який хліб можна, який не можна, чи можна солодке, чи не заборонені чи морепродукти, чим загрожує споживання м'яса або сирка". Виховати в собі вміння стриматися від чергової смакоту або солодкого, утриматися від занадто повною миски їжі - це і є філософія посту. Поступово можна дотримуватися посту "на всі сто".

З іншого боку, хоча Великий православний Піст - це не дієта, але хотілося б знати, які страви можна вживати під час цього посту. Не зайвим буде виробити та перелік страв, які були б смачними і в той же час відповідали б філософії посту.Що можна, що не можна

Протягом усього Великого Посту християнину забороняється вживати тваринну їжу. У той же час дозволено приймати в їжу злакові культури, овочі і фрукти, мед, сухофрукти, зелень. На уїк-енд і по святах можна вживати рослинну олію.

Під час посту Церква радить обмежити перегляд телевізора, а також участь у різних розважальних заходах.

Під час Посту споконвіку на Русі не прийнято грати весілля.

Слід максимально утримуватися від усього негативного - поганих вчинків, негативних фраз і навіть думок. Це сприяє не тільки зміцненню віри, а й становленню духу. Вітається паломництво по святих місцях.

Жорсткі обмеження в прийнятті їжі не рекомендуються вагітним жінкам, людям, які хворіють або перенесли тяжкі хвороби. Люди, що займаються тяжкою фізичною працею, традиційно звільнялися на Русі від дотримання посту.

В цілому, якщо ви прийняли рішення постити, - відповідний факт повинен зберігатися в таємниці, про нього краще не розповсюджуватися.

Для тих, хто готовий тримати пост у всій його суворості, існують цілком чіткі приписи, які болеее ніж чітко пояснюють, "чого можна, що не можна". Вони представлені в таблиці нижче:День Їжа сира/варена (С/В) Їжа з маслом/без масла (+/-) Вино (+/-)Тиждень I1Утримання від їжі2 В - 3 С - 4 В - 5 С - 6 В + + 7 В + +Тиждень II1 С - 2 В - 3 С - 4 В - 5 С - 6 В + + 7 В + +Тиждень III1 С - 2 В - 3 С - 4 В - 5 С - 6 В + + 7 В + +Тиждень IV1 С - 2 В - 3 С - 4 В - 5 С - 6 В + + 7 В + +Тиждень V1 С - 2 В - 3 С - 4 В - 5 С - 6 В + + 7 В + +Тиждень VI1 С - 2 В - 3 С - 4 В - 5 С - + 6 - Лазарева субота В + + 7 - Вербна неділя В +, в т.ч. рибу +Тиждень VII1 С - 2 C - 3 С - 4 В + + 5Утримання від їжі6 В - 7 - Великдень Можна їсти все + +

джерело
Великий православний піст - : що можна, що не можна. Великий православний піст - : що можна, що не можна. Reviewed by Надя Гладій on 0:06:00 Rating: 5