Корисні поради » Цікаво знати » Кілька порад, як зменшити ризик травм під час ожеледиці Кілька порад, як зменшити ризик травм під час ожеледиці

Кілька порад, як зменшити ризик травм під час ожеледиці
Жоден зимовий сезон в Україні не минає без переломів, зсувів, ударів і струсів, багато з яких можуть бути досить небезпечними і довго загоюватися.

Щоб уникнути травмування під час ожеледі на міських асфальтованих вулицях, дотримуйтеся наступних правил:

1. Вибирайте взуття на плоскій підошві, з мікропористою чи рифленою основою. Чоботи на високих підборах — найбільш часта причина серйозних переломів.

2. Придбайте спеціальні накладки на підошву, які збільшують тертя — «льодоступи» або «зимоходи». Це спеціальна гумова накладка з металевими шипами. За допомогою двох петель вона кріпиться на п’яту і на носок взуття. Ви також можете зробити підошву менш слизькою. Для цього необхідно наклеїти на неї лейкопластир, ізоляційну стрічку або наждачний папір. Ще один спосіб — закріпити на підборах шматочок поролону.

3. Під час ходьби робіть невеликі кроки, ступайте не на п'яту, а на всю ступню. Розслабте й трохи зігніть ноги в колінах.

4. Не тримайте руки в кишенях. Краще одягніть рукавички, а сумку повісьте на плече.

5. Йдіть, не поспішаючи, без різких рухів і поворотів. Не відволікайтеся, дивіться під ноги: обходьте слизькі ділянки тротуару та покриті льодом кришки люків, будьте особливо обережні на сходах. Не забувайте й про бурульки: не підходьте близько до будівель.

Як правильно падати?

Як це не дивно, але «правильне падіння» допомагає уникнути багатьох травм:

- за втрати рівноваги рекомендується різко присісти. Падіння з меншої висоти принесе менше шкоди.

- під час падіння, якщо це можливо, потрібно згрупуватися: голову втягнути в плечі, лікті притиснути до боків.

- найкраще падати на бік.

Чого не рекомендується робити під час падіння – виставляти перед собою руки.

Якщо ви все ж таки травмувалися, постарайтеся знерухомити забиту кінцівку й прикладіть до неї лід. Це допоможе зменшити біль і прибрати набряк.У разі серйозної травми або підозри на перелом зверніться до травматолога.
Корисні поради » Цікаво знати » Кілька порад, як зменшити ризик травм під час ожеледиці Кілька порад, як зменшити ризик травм під час ожеледиці  Корисні поради » Цікаво знати » Кілька порад, як зменшити ризик травм під час ожеледиці Кілька порад, як зменшити ризик травм під час ожеледиці Reviewed by Надя Гладій on 22:58:00 Rating: 5