воскресенье, 12 февраля 2017 г.

Знайдено ліки від укусів медузи

Медуза


Ми знаємо багато народних способів, які допомагають зняти неприємні відчуття після укусу медузи.

Медуза

Однак американські вчені запропонували ще один цікавий варіант - гаряча вода плюс знеболюючі.

Укус медузи, як правило, не небезпечний, але, на жаль, він дуже хворобливий. Якщо, відпочиваючи на курорті, ви стикаєтеся з цією ситуацією, від порадників відбою немає: хтось пропонує лікувати укус, прикладаючи серветку, просочену власною сечею, хтось рекомендує розмішати питну соду з водою і накласти на рану кашку.

Але якщо ви раптом опинитеся на Гаваях або на пляжах Північної Америки, ці методи вас не врятують. Доктор Ніколас Т. Уорд з Університету Каліфорнії спеціально вивчив масу літератури (в тому числі медичної), присвяченій медузам, що мешкають в північно-американських водах (всього вчений нарахував 19 видів). Грунтуючись на цих даних, а також на даних декількох медичних досліджень, він дійшов висновку, що найбільш ефективний засіб для зняття больових симптомів після укусу гавайських медуз - гаряча вода і знеболюючі креми, що містять лідокаїн.

"Лідокаїн, - пояснює Уорд, - діє не тільки як місцевий анестетик, він також гальмує подальший вплив нематоцісти медузи, що залишилася на шкірі людини".

Нематоцістиі - крихітний, заповнений рідиною мішечок, що містить згорнуту нитка, який викидається при нападі. Уорд відзначив, що важливо видалити нематоцісти з шкіри, оскільки вони можуть продовжувати випускати отруту і після укусу. Проста гаряча вода допоможе деактивувати отруту. Зрозуміло, що на пляжі знайти гарячу воду і лідокаїн досить скрутно. Для початку рану можна промити морською водою, а для видалення "мішечків" Уорд рекомендує не розтирати шкіру рушником, а скористатися іншим пристосуванням (на зразок кредитної картки), щоб зчистити залишки щупальців медузи і нематоцісти. Причому робити це потрібно не "голими" руками.