Знайдено ліки від укусів медузи

Медуза

Ми знаємо багато народних способів, які допомагають зняти неприємні відчуття після укусу медузи.

Медуза

Однак американські вчені запропонували ще один цікавий варіант - гаряча вода плюс знеболюючі.

Укус медузи, як правило, не небезпечний, але, на жаль, він дуже хворобливий. Якщо, відпочиваючи на курорті, ви стикаєтеся з цією ситуацією, від порадників відбою немає: хтось пропонує лікувати укус, прикладаючи серветку, просочену власною сечею, хтось рекомендує розмішати питну соду з водою і накласти на рану кашку.

Але якщо ви раптом опинитеся на Гаваях або на пляжах Північної Америки, ці методи вас не врятують. Доктор Ніколас Т. Уорд з Університету Каліфорнії спеціально вивчив масу літератури (в тому числі медичної), присвяченій медузам, що мешкають в північно-американських водах (всього вчений нарахував 19 видів). Грунтуючись на цих даних, а також на даних декількох медичних досліджень, він дійшов висновку, що найбільш ефективний засіб для зняття больових симптомів після укусу гавайських медуз - гаряча вода і знеболюючі креми, що містять лідокаїн.

"Лідокаїн, - пояснює Уорд, - діє не тільки як місцевий анестетик, він також гальмує подальший вплив нематоцісти медузи, що залишилася на шкірі людини".

Нематоцістиі - крихітний, заповнений рідиною мішечок, що містить згорнуту нитка, який викидається при нападі. Уорд відзначив, що важливо видалити нематоцісти з шкіри, оскільки вони можуть продовжувати випускати отруту і після укусу. Проста гаряча вода допоможе деактивувати отруту. Зрозуміло, що на пляжі знайти гарячу воду і лідокаїн досить скрутно. Для початку рану можна промити морською водою, а для видалення "мішечків" Уорд рекомендує не розтирати шкіру рушником, а скористатися іншим пристосуванням (на зразок кредитної картки), щоб зчистити залишки щупальців медузи і нематоцісти. Причому робити це потрібно не "голими" руками.
Знайдено ліки від укусів медузи Знайдено ліки від укусів медузи Reviewed by Надя Гладій on 1:07:00 Rating: 5