Як правильно укладати мозаїчну плитку?

мозаїчна плитка


Мозаїчна плитка оригінально виглядає і дозволяє домагатися цікавих дизайнерських рішень. Приклеювати мозаїчну плитку легше, ніж плитку традиційних різновидів, так як її легше підрізати. Вона складається з фрагментів скла, металу, каменю або кераміки, які утримуються на паперовій або на сітчастої основі. Кожен з фрагментів можна досить легко відокремити за допомогою великих ножиць, тому підрізка мозаїчної плитки спрощена.

Підготовка поверхні

Щоб приклеїти мозаїчну плитку як можна більш надійно і міцно, потрібно в першу чергу подбати про основу, на яку вона буде приклеюватися. Зрозуміло, що якщо приклеїти мозаїчну (як і будь-яку іншу) плитку на шар сміття і штукатурки яка обсипається то вона дуже скоро почне відставати від стін, а потім буде потроху відвалюватися.

Щоб уникнути будь-яких проблем у майбутньому, стіни слід очистити від неміцних матеріалів, а потім загрунтувати їх за допомогою сучасних просочень і грунтовок. Після такої нескладної обробки, стіни стануть набагато міцніше і надійніше. На них можна сміливо приклеювати ту ж мозаїчну плитку або будь-який інший матеріал.

Клей для мозаїки

Для приклеювання на стіни мозаїчної плитки підходить звичайний плитковий клей, який сьогодні продається повсюдно в спеціалізованих магазинах і супермаркетах. Традиційний розчин застосовувати для приклеювання мозаїчної плитки не варто, так як з ним складніше працювати, і він не настільки надійний і міцний, як клей у вигляді готової сухої суміші. При бажанні, суху суміш для приклеювання мозаїчної плитки можна поліпшити. Для цього часто радять додати у вже повністю готовий і розведений водою розчин невелика кількість клею ПВА.

Облицювання мозаїкою

Процес приклеювання мозаїчної плитки практично не відрізняється від приклеювання плитки традиційною. Головний момент, якому потрібно приділити максимум уваги — рівність рядів. Якщо підлога і стіни не занадто рівні, краще відбити лінію внизу стіни і прикріпити по ній направляючу, на яку спиратиметься перший ряд мозаїчної плитки. Так можна забезпечити практично ідеальну укладку плитки-мозаїки.

Розчин можна наносити безпосередньо на стіни, на плитку-мозаїку (на звороті) або ж на стіни і на плитку відразу. Кожен майстер діє виходячи зі своїх переваг і звичок. Розчин наносять зубчастим шпателем, потім плитку кладуть на своє місце і притискують по всій її площі. Поруч кладуть наступну плитку, а між нею і попередньою встановлюють пластикові хрестики по два на кожну сторону. Так діють доти, поки вся стіна не буде обклеєна плиткою-мозаїкою.

Коли облицювання мозаїкою закінчена

Коли плитка буде укладена, її рясно змочують теплою водою, чекають, поки розмокне верхній паперовий шар, який служить захистом, після чого папір прибирають. А через кілька днів, шви між фрагментами мозаїчної плитки заповнюють особливими розчинами, які отримали назву затірки.
Джерело
Як правильно укладати мозаїчну плитку? Як правильно укладати мозаїчну плитку? Reviewed by Надя Гладій on 22:14:00 Rating: 5