пятница, 10 февраля 2017 г.

Що робити, якщо здувся ламінат?

вздувся ламінат


Краї і стики ламінату здулися від води. Що робити? У чому причина його здуття? Однією з найбільш поширених проблем, на яку найчастіше скаржаться власники ламінатних підлог, за словами фахівців, є наступна: «У мен здувся ламінат, я не знаю що робити… Допоможіть мені!». У такій ситуації постраждалим часто радять повністю замінити підлогове покриття, тому як багато хто вважає цей варіант єдиним рішенням проблеми. Однак, ми радимо все ж з цим не поспішати. На щастя, існує ще кілька способів, що дозволяють виправити ситуацію без тотального ремонту. Для початку варто визначити причину здуття ламінату, а точніше його стиків і країв.

Причина може бути не одна, їх може бути декілька:

- Ламінат був встановлений дуже низької якості

- Під час процесу укладання ламінату майстри забули залишити зазор між стіною і підлогою

- На підлогу було розлито велику кількість води. В останній ситуації насправді не завадило б задуматися про кардинальну заміну ламінату, але, а в інших випадках його можна ще врятувати.

Якщо причина здуття ламінату все ж встановлена і це — вода, дійте за таким планом:

1) акуратно зніміть покриття

2 ) ретельно огляньте місця, що роздулися

3 ) по необхідності потрібно стерти воду

4 ) замініть підкладку підлоги.


Цих чотирьох пунктів буває цілком достатньо в разі, якщо наслідки були усунені швидко і вчасно, тобто неприємність сталася нещодавно. Але, трапляється й таке, що зміни просто -напросто вже незворотні. Тоді доводиться замінювати ті дошки, які стали непридатні і відновленню не підлягають. Такий ремонт, до речі, навряд чи стане дуже збитковим для вашої родини, оскільки придбати вам доведеться лише окремі панелі. Тому не впадайте у відчай, вашому бюджету нічого не загрожує.

Цілком навіть ймовірно, що у вас при укладанні залишилося пара пачок дощок ламінату, які тепер зберігаються на антресолі або горищі. Ось тут і настає їх зоряний час.

Коли ж причиною здуття послужив недостатній зазор від стіни (здулися стики і краю), то тут знадобляться певні корегувальні роботи:

- Зняття плінтуса

- Ретельний огляд і виявлення місць, де ламінат стикається зі стіною, а також стиків і країв

- Підрізка виступаючих місць з метою отримання зазору відстанню 1,5-2 см (це робиться з урахуванням згодом повного перекриття його плінтусом).

По закінченні подібних робіт покриття зазвичай укладають на місце, і воно виглядає абсолютно, як новеньке.

Ну а в цілому ж, бажано заздалегідь передбачити будь-які можливості його захисту від здуття і затоплення. Особливо це стосується покладеного у ванних кімнатах ламінату або ж інших місцях, які особливо схильні до дії вологи.

Безумовно, якщо якість ламінату на вищому рівні, він, навіть якщо пролежить кілька годин в гарячій воді, не зіпсується. Інша справа його дешеві різновиди. Вони можуть набрякнути, ледь на них утворюється волога. Враховуючи це, фахівці заздалегідь радять купувати водостійкий ламінат, якщо немає бажання платити двічі.