Обережно! Тривале застосування знеболюючих препаратів і парацетамолу веде до втрати слуху

Прийом нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) і парацетамолу протягом більше 6 років призводить до підвищеного ризику втрати слуху, свідчать результати роботи, опубліковані в American Journal of Epidemiology.

Про це повідомляє
Infokava.com з посиланням на pharma.net.ua

Автори роботи відзначили, що вже давно відомо про зв'язок підвищеного ризику втрати слуху з частим застосуванням безрецептурних знеболюючих ліків. Однак до цього часу не було встановлено зв'язок між тривалістю використання анальгетиків і проблемами зі слухом.

Дані для дослідження були взяті з великого когортного дослідження здоров'я медичних сестер (Nurses' Health Study), в якому брали участь 55 850 тис. жінок. Вчені вивчили інформацію щодо застосування знеболюючих препаратів і зверненнями пацієнток із скаргами на втрату слуху.


Було визначено, що пацієнтки, які приймали НПЗП мінімум 2 рази на тиждень не менше 6 років, на 10% частіше зверталися зі скаргами на зниження гостроти слуху, ніж жінки, регулярно брали дані препарати менше одного року.
Джерело
Обережно! Тривале застосування знеболюючих препаратів і парацетамолу веде до втрати слуху Обережно! Тривале застосування знеболюючих препаратів і парацетамолу веде до втрати слуху Reviewed by Христина Антонюк on 5:51:00 Rating: 5