15 лютого православні християни відзначають Стрітення ГосподнєСлово "стрітення" старослов'янською мовою означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість".

Свято Стрітення Господнього було встановлене на честь зустрічі дитини Христа з праведним старцем Симеоном і пророчицею Ганною.

Дотримуючись старозавітного звичаю, на 40-й день після народження Ісуса батьки принесли свого первістка в Ієрусалимський храм, щоб присвятити його Богу. Там його, відповідно до Євангелія, зустрів 360-літній старець Симеон, якому було передвіщено, що він не помре, поки не побачить Спасителя, що явився світу.

За даними церковних істориків, перші згадування про це свято зустрічаються ще у творах християнських святих III і IV століть, урочисте ж святкування Стрітення Господнього у всій Візантійській імперії було встановлено в царювання імператора Юстиніана в 542 році.

У цей день у храмах вимовляють проповідь, освячують воду для лікування, а також свічі, якими обкурюють приміщення, людей і свійських тварин.

Освячені на Стрітення свічі називалися "громовими", тому що їх запалювали й ставили під образами під час грози, щоб уберегти людей від грому й вогню.

Молитва в такий день також творить чудеса, якщо іде від щирого серця та повна віри.

У Київській Русі здавна існувала така прикмета: якщо день буде сонячним, значить, наступить відлига, а якщо хмарним - похолодає.

Однак головне, щоб душі християн залишалися чистими й світлими, і тоді не страшна ніяка погода, оскільки Господь любить своїх чад і збереже їх від будь-яких напастей!
15 лютого православні християни відзначають Стрітення Господнє 15 лютого православні християни відзначають Стрітення Господнє Reviewed by Марія Тороус on 9:41:00 Rating: 5