Про таке навіть і не подумаєш: виявилося, ящо ЦЕ зробити 14 січня, в день Василя, то весь рік у вас буде нещасливим14 січня – це так зване перезимування або середина зими. Відзначають Старий Новий рік, і вважають, що Різдвяні Святки досягли свого апогею.Завтра потрійне свято: Обрізання Господнє, Василія Великого і «Щедрий вечір» (старий Новий рік), повідомляє Корупція. Інфо

Після дня Василія і до 18 січня, згідно з народним повір’ям, біснувалася нечиста сила. В цей же час проводилися народні гуляння з піснями, танцями, колядками – так люди намагалися відігнати від себе зло.

Василь є покровителем свиней, а тому 14 січня моляться за те, щоб домашні тварини не хворіли.

Також кажуть: «Прийшов день Василія і зими прийшла серединка». Старалися провести цей день якомога веселіше. На столі у свято обов’язково повинна бути свиняча голова.

Супроводять цього дня прикмети і традиції.

За однією старовинною традицією 14 січня вариться кутя – спеціальна каша з додаванням великі, родзинок, меду і горіхів. Господині здавна зауважували, що якщо горщик з кутею дістали з печі, а він тріснув, то це призведе до нещастя.

Сама каша, якщо вийшла наваристою і смачною, віщує швидке весілля дітей. Якщо каша 14 січня гірчить – чекай поганих новин. Якщо пророкування було хорошим, кутю з’їдали всією сім’єю. Щоб погані передбачення не справдилися, горщик з кашею викидали в ополонку.

Народні прикмети на 14 січня


Місяць, що зростає в ніч на 14 січня – до сильної повені навесні.

Якщо вранці йде сніг, то зима теж буде сніжною, а весна настане пізно.

Спостерігали за напрямком вітру. Вважали, якщо він дме з Півночі, то літо буде холодним, із Заходу – непогожим, зі Сходу – посушливим, з Півдня – цілком звичайним, теплим, без особливих температурних перепадів.

Якщо людина народилася в день Василія, то, згідно з повір’ями, він буде дуже багатим. Як оберіг йому рекомендували носити яшму.

Сильний сніг в день Василія – бути хорошому літу. Відлига пророкує прохолодні літні дні.

Яскраві зірки на небі 14 січня віщують швидкі морози.

Снігопад в день Василія – прикмета до того, що чекають багаті врожаї влітку і восени.

Якщо сніг почав йти з самого ранку, то це означає, що снігопади не припиняться ще дуже довго і, швидше за все, триватимуть до самої весни.

У цей день не можна лаятися і лихословити, думати про погане, оскільки як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш (нехай навіть мова йде про Старий Новий рік).

Не можна позичати гроші, щоб не бути в боргах весь рік.

Вважають, якщо 14 січня надіти обновку, то упродовж усього року буде супроводжувати успіх.

Бажання, яке було загадане в ніч з 13 на 14 січня, обов’язково збудеться.

Якщо на дорогах 14 січня ожеледь, це обіцяє урожай.
Про таке навіть і не подумаєш: виявилося, ящо ЦЕ зробити 14 січня, в день Василя, то весь рік у вас буде нещасливим Про таке навіть і не подумаєш: виявилося, ящо ЦЕ зробити 14 січня, в день Василя, то весь рік у вас буде нещасливим Reviewed by Марія Тороус on 6:37:00 Rating: 5