Вимоги до димоходу
Кожен опалювальний прилад (камінна топка, камін) повинен мати вертикальний димохід, працюючий шляхом природної тяги для відтоку продуктів згоряння на вулицю / відкрите повітря.
Димохід повинен:
відповідати правилам, які у місці установки приладу;
бути герметичним по відношенню до продуктів згоряння, водонепроникним, з відповідною ізоляцією, зробленим з матеріалів, стійким до корозії і тиску газів;
бути приєднаним тільки до однієї печі, каміну або витяжці;
бути відповідного розміру, з постійним вільним внутрішнім перетином, рівним діаметру димової труби в топці або більше і, принаймні, 3,5 м у висоту;
знаходитися в основному у вертикальному положенні з відхиленням від осі не більше ніж на 45 ° (рис. 2);
знаходитися на достатній відстані від горючих або легкозаймистих матеріалів, бути оснащеним повітряним зазором або підходящим ізоляційним матеріалом;
мати єдиний внутрішній перетин, бажано кругле.Квадратне або прямокутне перетин повинно бути з закругленими кутами з радіусом не менше 20 мм і максимальним співвідношенням сторін 1,5 (рис. 3-4-5);
стіни повинні бути гладкими, якщо це можливо, і без уступів. Вигини мають бути правильними і без розриву (рис. 6).

Заборонено робити стаціонарні або мобільні отвори на димоході для підключення приладів, за винятком того, до якого він вже підключений.
Усередині димоходу заборонено проводити інші повітроводи або службові труби, незалежно від їх розмірів.
РЕВІЗІЯ димоходу
Ми рекомендуємо, щоб в димоході була камера для збору твердого речовини і якого-небудь конденсату, розташована нижче з'єднання з топкою, яку можна було б легко перевіряти за допомогою герметичних дверцят. (Рис.1)Димова труба являє собою пристрій, встановлений на верху димаря, призначене для відтоку продуктів згоряння в атмосферу.
Димова труба повинна відповідати таким вимогам:
вона повинна мати таке ж внутрішній перетин і форму, як і димар (A);
вона повинна мати практичне перетин випуску (В) не менше ніж у два рази більше, ніж перетин димоходу (A);
частина труби, яка виходить з даху або залишається в контакті з простором поза приміщенням (наприклад, у випадку плоскої даху), повинна бути закрита цеглою або плиткою і в будь-якому випадку добре ізольована;
вона повинна бути побудована таким чином, щоб запобігати проникненню дощу, снігу та сторонніх речовин в димохід і забезпечувати відтік продуктів згоряння на вулицю / відкритий повітря в разі вітрів, що дмуть з усіх боків і під усіма кутами (димова труба з дефлектором нижньої тяги).
Рекомендовані відстані для належної роботи труби
Для забезпечення безперебійної роботи димової труби і для правильного розсіювання продуктів згоряння в повітрі, димова труба повинна бути встановлена таким чином:
в 6-8 м від будь-якої будівлі чи інших перешкод, які є вищими, ніж димова труба;
на 50 см вище, ніж будь-які перешкоди, розташовані на відстані менше 5 м;
за межами області відтоку. Розмір і форма цієї області відрізняються в залежності від кута нахилу даху, і тому необхідно враховувати мінімальну висоту, вказану нижче.

Приклад : перевірте нахил даху ( стовпець α), а також очікуване відстань димової труби від осі коника ( стовпець А); якщо відстань більше, ніж «А», висоту димової труби можна прочитати в стовпці Н; якщо відстань менше, ніж «А», димова труба повинна підніматися над коником на 0,5 м
З'єднання з димоходом
З'єднання з димоходом повинно бути виконано за допомогою труб: як можна більш коротких, без звуження або обмежень і з максимальним нахилом в 45 °. Чи не повинні використовуватися гнучкі металеві або азбестоцементні труби. Труби і відводи (коліна) повинні бути зроблені у відповідності з діючими правилами.
Після того, як в стіні просвердлили отвір для того, щоб вставити трубу в димохід, повітряні зазори повинні бути заповнені негорючими, стійкими матеріалами з зниженою теплопровідністю (наприклад, легким бетоном).
Переконайтеся в тому, що з'єднання з димоходом є газо / димонепроникні, оскільки прилад працює в середовищі зі зниженим тиском.
Рекомендується, щоб сполучні труби були ізольовані ізоляційним матеріалом.


Джерело https://kaminova.com.ua
Вимоги до димоходу Вимоги до димоходу Reviewed by Марія Тороус on 0:10:00 Rating: 5