7 передвісників проблем зі щитоподібною залозою


Наш організм посилає нам багато сигналів про недуги, і хоча ознаки проблем зі щитоподібною залозою можуть нагадувати симптоми й інших захворювань, але про них все одно слід знати і звертати на них увагу.


Щитоподібна залоза розташована в передній частині шиї і своєю формою нагадує невеликого метелика.


Попри свій невеликий розмір ця залоза відіграє важливу роль в організмі.Будь-який дисбаланс чи збій у її роботі може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Важко повірити, що на весь організм має такий значний вплив маленька його частинка. Коли ця залоза виробляє занадто багато чи недостатньо гормонів, тоді організм посилає нам низку попереджувальних дзвіночків про те, що щось не так.


У цій статті ми розкажемо про сім основних ознак, що сигналізують про можливі проблеми зі щитоподібною залозою.
1. Дискомфорт у горліЯк ми вже згадували, щитоподібна залоза розташована в ділянці шиї біля горла. Тож проблеми з цим органом можуть мати різні прояви:
біль чи значний дискомфорт у цьому місці;
постійні ангіни чи запалення в цій ділянці;
зміна голосу.

Якщо ви неодноразово чи регулярно зауважуєте у себе ці симптоми, тоді слід якомога швидше звернутися до лікаря. Препарати, які можна без рецепта купити в аптеці, тимчасово полегшують стан, але в довгостроковій перспективі проблема тільки загострюється.


Не пропустіть ще одну корисну статтю: 11 симптомів раку, які часто ігнорують
2. Проблеми з концентрацією уваги

Звісно, з віком мозок працює все гірше. Проте якщо проблема з’являється зненацька і ви усвідомлюєте, що зосередитися стає дедалі важче або почали забувати про звичні для вас речі, тоді варто звернутися до лікаря.

Багато старших жінок приписують ці симптоми менопаузі чи іншим віковим змінам.

Усе ж гормональні збої у щитоподібній залозі також можуть спричинити до проблем з концентрацією уваги.


Пацієнти, у яких був діагностований гіпотиреоз і які проходять відповідний курс лікування, зауважують, що їхня пам’ять дуже швидко повертається до норми. Закликаємо завжди звертатися до фахівців, оскільки самодіагностика може заподіяти ще більшої шкоди здоров’ю.

Навіть якщо ви зараз проходите через менопаузу, цим не варто пояснювати та ігнорувати всі зміни й симптоми.
3. Випадіння волосся та сухість шкіриУ всіх нас випадає волосся, особливо навесні та взимку. Це нормальне явище. Однак якщо воно сильно виражене чи триває довго, це може свідчити про проблеми зі щитоподібною залозою.

Ще однією ознакою можуть бути зміни, пов’язані зі шкірою і її текстурою. Сухість та свербіж спричинені сповільненням обміну речовин та зниженням рівню потовиділення. Однією з причин таких симптомів є зміна секреції гормонів щитоподібної залози.

Ці ознаки можуть супроводжуватися збоями у циклі росту волосся.
4. Зміни ваги тіла

Різке збільшення чи зниження ваги без очевидної причини є ще одним попереджувальним дзвіночком. Це один із найпоширеніших симптомів гіпотиреозу.

Пов’язано це зі збоями у роботі щитоподібної залози, що відповідно впливає на весь організм. Це також спричиняє зміни смаку. Так певні продукти та страви ми сприймаємо по-іншому, оскільки погане функціонування щитоподібної залози змінює і відчуття (не тільки смак, а ще й дотик і нюх).
5. Постійна втома

Якщо ви відчуваєте сонливість та щоденну потребу поспати довше, то це також може бути ознакою проблем зі щитоподібною залозою. Коли вона виробляє недостатню кількість гормонів, тоді сповільнюється робота всього організму, відповідно з’являється відчуття постійної втоми.

Безпричинні болі у м’язах, спазми і судороги – це також симптоми.

Нестача гормонів щитоподібної залози може впливати й на нерви, що посилають сигнали з мозку до інших частин тіла. Це може викликати судоми чи відчуття дотику в різних місцях.

Звертаємо увагу, що ці дві проблеми також можуть бути у людей з діабетом, що не проводять належного лікування. Тож у будь-якому випадку радимо прислухатися до свого тіла і при виявленні симптомів звертатися по допомогу до фахівців.

6. Зміни настрою і важкість у шлункуНадлишок або дефіцит гормонів щитоподібної залози в організмі може бути причиною дратівливості, неспокою і збудження. Оскільки змінюється рівень серотоніну в мозку, то це також може провокувати постійну журбу і депресію.


Окрім цього всього, щитоподібна залоза ще і негативно впливає на травлення і може бути причиною важкості у шлунку. У цьому випадку не допомагає навіть збалансована дієта та правильне фізичне навантаження.

7. Пульсація, підвищений тиск та інші симптоми

Пульсація в ділянці шиї може свідчити про те, що щитоподібна залоза працює не так, як слід. Це часто супроводжується ще й підвищенням тиску і зростанням рівня поганого холестерину.

Розладами роботи щитоподібної залози повинні займатися медичні фахівці. Правильного харчування та фізичного навантаження недостатньо.


Хочете знати ще більше корисної інформації? Читайте: 5 соків та напоїв для зниження рівня шкідливого холестерину
Прислухайтеся до голосу свого тіла

Як бачимо, щитоподібна залоза може спричинити багато різноманітних змін в організмі: від різкого коливання ваги тіла до значно серйозніших симптомів. Якщо ці ознаки ігнорувати, проблема тільки погіршиться.

Розлади цього важливого органу в більшості починаються після 35 років і в основному у жінок.

Згідно з даними, більш ніж 300 мільйонів людей у світі страждають від гіпотиреозу. Однак, завдяки відповідному лікуванню, вони можуть вести нормальне життя.
7 передвісників проблем зі щитоподібною залозою 7 передвісників проблем зі щитоподібною залозою Reviewed by Марія Тороус on 9:22:00 Rating: 5