Фахівці пояснили, чому чоловіки більш схильні до облисінняЩо не кажiть, а облисiння — справжнiй жах для сильної половини людства. Особливо, якщо з невідомих причин починає втрачати волосся молодий сильний чоловік. Втiм, це не так вже й погано, адже дедалi бiльше жiнок вiдзначають, що лисi чоловiки — найкращi коханцi. А декому лисина личить навіть бiльше, нiж пишна шевелюра.

Але чому чоловіки втрачають волосся? Чи можна зупинити цей процес? Що пропонує сучасна та нетрадицiйна медицина? Про це говоримо з лiкарем-трихологом Ольгою Рачиною.

- Чому, власне, люди починають лисiти?


Загалом, щодня людина втрачає певну кiлькiсть волосся. 50-100 втрачених волосинок на день вважаються нормою. А от iнтенсивне випадiння волосся може бути спровоковане тривалим ослабленням органiзму (хронiчною хворобою, травмою, оперативним втручання, хронічною перевтомою тощо). Природна втрата волосся може вiдбуватися восени та навеснi — на гребiнцi ми помiчаємо бiльше, нiж завжди, "висмикнутого" волосся. Сприяти втратi волосся можуть погане харчування, недокрiв'я, захворювання щитоподiбної залози та навiть прийом деяких препаратiв (особливо гормональних). Але цi процеси можна контролювати.Чого не скажеш про власне облисiння. Цей процес може початися у чоловiкiв без видимих причин. Андрогенна алопецiя (так по-науковому називається облисiння за чоловiчим типом) виникає внаслiдок порушення гормонального фону. Зокрема, в органiзмi виробляєтсья надлишок чоловiчого гормону тестостерону, через що порушується хiмiчний склад залоз шкiри голови, i людина починає втрачати волося.

- Це вiдбувається лише у чоловiкiв, чи у жiнок також?


Лише 1% жiнок має схильнiсть до алопеції. Як правило, це бич чоловiкiв. Причому облисiння може початися навiть у пiдлiтковому вiцi, коли вiдбувається гормональна перебудова органiзму. Тому мамам в цей час треба обов'язково слiдкувати, чи не з'являються залисини. Крiм того, облисiння передається генетично — якщо батько чи дiд мали цю проблему, найiмовiрнiше, вона буде i у хлопця.


- Як помітити початок облисіння?


Спочатку з'являються залисини над чолом, потiм вони переходять на тiм'яну зону та потилицю. Тип, коли волосся залишається лише над вухами та у нижнiй частинi потилицi, дуже поширений. Хоча не рiдкiсть, коли за короткий промiжок часу лисiє цiла голова (це тотальна алопецiя).

- А як довго може тривати облисiння?


По-рiзному. У одного процес триває роками, майже непомiтно. А один мiй 25-рiчний пацiєнт облисiв буквально за кiлька мiсяцiв. Тому як тiльки з'являються першi прояви облисiння, треба звертатися до трихолога. Коли шкiра на мiсцi залисини стає гладкою та жорсткою, процес вже майже незворотнiй.- Що пропонує сучасна медицина?


Є спецiальнi лiкувальнi препарати (мазi, маски), є шоломи з мiкрострумом, є метод iмплантацiї клiтин волосяних фолiкулiв, коли хiрургiчним шляхом видаляють так званi "сплячi" волосянi фолiкули зi шкiри голови, потiм культивують їх в лабораторних умовах i пересаджують на колишнє мiсце. Головне — визначити причину облисiння, а тодi вже можна обрати найоптимальнiший метод лiкування.

- Чим помiчнi у цiй справi засоби народної медицини?


Як правило, вони спрямованi на змiцнення волосся (вiдвари кореню лопуха, цибулевий сiк, маски з яйцем). Але вони помiчнi лише при тимчасовому випадiннi волосся. Якщо вже почалося облисiння, тут вiдварами не допоможеш.
Фахівці пояснили, чому чоловіки більш схильні до облисіння Фахівці пояснили, чому чоловіки більш схильні до облисіння Reviewed by Марія Тороус on 12:54:00 Rating: 5