Вчені обіцяють, що скоро рак лікуватимуть одним уколом


Клінічні випробування нового методу лікування раку пройдуть в найближчі два роки


Британські вчені стверджують, що знайшли спосіб змусити імунну систему людини ефективно боротися з раковими пухлинами.

Його суть полягає в тому, щоб знайти найвразливіше місце кожної окремо взятої пухлини - так би мовити, її Ахиллесову п'яту - і націлити на нього імунну систему.

Про такий спосіб терапії говорили вже давно, але тільки зараз, заявляють вчені з Університетського коледжу Лондона, їм вдалося знайти механізми для ідентифікації в структурі раку "слабких" ділянок.

Відкриття має на увазі індивідуальний підхід до кожного окремого випадку захворювання на рак, дослідження клітин кожної пухлини, що на практиці може коштувати дуже дорого. Однак на даний момент, кажуть вчені, це самі обнадійливі результати в цій області за останні роки.

Клінічні випробування нового методу лікування вчені розраховують провести в найближчі два роки.

За словами британських вчених, пропонований ними метод, заснований на вивченні ДНК, зможе замінити хіміо- та радіотерапію.

Замість цього пацієнтам пропонуватимуть вакцину, виготовлену на основі протеїнів, витягнутих з ракової пухлини хворого. Вакцина буде "запускати" імунну систему на боротьбу зі злоякісними клітинами.

Імунну систему залучали для боротьби з онкозахворюваннями й раніше, але здебільшого всі відомі вакцини проти раку виявилися неефективними.

Вчені з Університетського коледжу пояснюють це тим, що захисні механізми організму прямовувались на невірні цілі.

Справа в тому, що ракова пухлина - це не єдине, рівномірне утворення. Вона складається з абсолютно різних, по-різному мутованих клітин, тому і поводитися окремі ділянки пухлини можуть по-різному.

Як кажуть лікарі, нова терапія доводить ідею індивідуального лікування до досконалості, інформуєВВС.

"Для кожного пацієнта по суті буде розроблятися унікальний метод лікування", - заявив професор Чарльз Суонтон з інституту раку Університетського коледжу.
Вчені обіцяють, що скоро рак лікуватимуть одним уколом Вчені обіцяють, що скоро рак лікуватимуть одним уколом Reviewed by Марія Тороус on 13:21:00 Rating: 5