Яку небезпеку приховують раковини в ванних кімнатахВ цвілі, яка утворюється на раковині у ванній, знаходяться хвороботворні штами грибка, який здатний викликати інфекційні захворювання у людей.

Грибок Fusarium відомий тим, що вражає сільськогосподарські врожаї, однак деякі його види можуть викликати потенційно небезпечні захворювання у людей. Наприклад, цей мікроорганізм був причиною спалаху грибкового кератиту (захворювання очей) серед людей, що носили контактні лінзи в США в 2005-2006 роках. Інфекції, викликані Fusarium, важко піддаються лікуванню, оскільки грибок має стійкість до багатьох протигрибкових препаратів.


Дослідники взяли аналіз з 500 раковин в різних будинках, квартирах і публічних закладах і виявили сліди грибка в 82% з них. Приблизно 70% грибків ставилися до небезпечних для здоров’я людей штамів.


«Наші дані доводять, що біоплівка, що покриває сантехнічні пристосування, є резервуаром патогенних мікроорганізмів, небезпечних для людей. Таким чином, люди, які живуть в приміщеннях, заражених Fusarium, наражаються на підвищену небезпеку інфекційних захворювань », – підкреслюють дослідники.

Джерело
Яку небезпеку приховують раковини в ванних кімнатах Яку небезпеку приховують раковини в ванних кімнатах Reviewed by Марія Тороус on 10:05:00 Rating: 5