Вчені довели існування "прокляття матері"

Природний відбір пригнічує мутації, які послаблюють жіночі особини
Біологи провели дослідження, в ході якого з'ясували, що механізм передачі генів "прокляття матері" існує. Результати дослідження опубліковані у виданні eLife, передає "Багнет".
Як відомо, даний механізм полягає в тому, що в клітинах еукаріотів є 2 незалежні частини геному, між якими відбувається щось схоже на змагання на виживання. Велика частина генома знаходиться в ядрі, вона складається з генетичного матеріалу обох батьків. Що стосується меншої частини, то вона розташована в мітохондрії і складається лише з материнського матеріалу.
За словами вчених, природний відбір пригнічує мутації, які послаблюють жіночі особини. Одночасно з цим в мітохондріальній частини геному немає прямого механізму, щоб позбутися тих, які шкодять чоловікам. Це призводить до "прокляття матері".
Варто відзначити, що спочатку дане явище виявили у рослин, а пізніше і у тварин. У зв'язку з цим явищем з віком знижується плодючість чоловічої частини потомства.
Вчені довели існування "прокляття матері" Вчені довели існування "прокляття матері" Reviewed by Марія Тороус on 13:49:00 Rating: 5