Розмноження смородини та аґрусу горизонтальними відводкамиРозмноження смородини та аґрусу горизонтальними відводками відноситься до одного з найпростіших способів отримання нових рослин. Причому їх відразу вийти кілька. Скоро зима. Саме час подумати над тим, чим будемо займатися з приходом весни. А цей спосіб якраз і припадати на початок теплого періоду.

Навіть починаючий садівник зможе за допомогою цього способу забезпечити себе посадковим матеріалом без витрат. А якщо ще й врахувати що біла і червона смородини погано укорінюються при живцюванні, то це рішення для них буде ідеальним. Вибираємо матковий кущ. Він повинен бути здоровим, сильним, плодоносним. Гілки для вкорінення підійдуть як однорічні, так і багаторічні (дворічні). Але одна умова, вони повинні добре пригинатися до землі.При розмноженні смородини та аґрусу горизонтальними відводками навесні навколо куща розкидають компост або перегній до 5-ти відер, потім землю злегка перекопують (але не під кущем, а навколо). Обрану гілку починають акуратно пригинати до землі по напряму від куща. Приготуйте чим пришпилювати. Адже її треба буде закріпити в цьому положенні.
Скільки гілок можна пригнути? На одному кущі можна пригнути на розмноження не більше 2/3 гілок. Обов'язково залиште на ріст і плодоношення не менше 1/3 куща.

У такому положенні на гілці почнуть розвиватися бруньки, даючи пагони, спрямовані вгору. Коли вони будуть заввишки близько 15 см потрібно провести підгортання землею з перегноєм або компостом (в крайньому випадку просто пухким ґрунтом) на висоту близько 8 см. Грунт повинен бути злегка вологим, його притрамбовуємо, щоб не було порожнеч і зволожуємо поливом. Зверху замульчуємо тонким шаром сухої землі. Цей валик потрібно підтримувати у вологому стані, адже саме в ньому почне свій ріст коріння.

Через півмісяця ще підсипаємо землі сантиметрів 5. При гарному догляді, підтриманні вологості, позбавленні від бур'янів, легкому розпушуванні до середини вересня ви отримаєте молоді рослини з кореневою системою. Розмножені горизонтальними відводками смородину і аґрус відрізають від маточника, викопують, ділять на частини - кущики і відправляють на нове місце. Якщо коренева система у деяких буде дуже слабкою, то краще поки ці екземпляри не висаджувати на постійне місце, а відправити на спеціальну грядку, призначену для дорощування рослин.
Іноді тримають такі відводки біля маточника два роки, особливо якщо умови зростання були не дуже сприятливими (пізнє потепління, ранні холоди, посуха).

Але не скрізь літо відрізняється не жарким і вологим кліматом. Тому для таких зон рекомендовано при розмноженні смородини та аґрусу горизонтальними відводками гілку розташовувати не просто на поверхні землі, а укладати її в невелику, близько 5 см глибиною, канавку. Вона так само прищипується і всі подальші операції будуть такі ж як описано вище.
Розмноження смородини та аґрусу горизонтальними відводками Розмноження смородини та аґрусу горизонтальними відводками Reviewed by Марія Тороус on 9:58:00 Rating: 5