Лишайники на садових плодових деревах, боротьба
Лишайники на садових плодових деревах можуть здатися на перший погляд зовсім нешкідливими сусідами. Поселяється він на стовбурах і гілках освітлених сонцем. Адже без світла жити не може. Його також можна назвати індикатором чистоти повітря. Тобто якщо вони є, то обстановка на вашій ділянці більш менш хороша, повітря не насичене шкідливими газами.
Завдяки симбіозу ціанобактерій або водоростей з грибом у лишайників є можливість вижити навіть на каменях і скелях, а вже тим більше в нашому саду. Хоча вони і безпечні, але при великому заселенні здатні покривають кору, порушуючи дихання рослини. Також під їх шаром знаходять собі притулок і ховаються від нас різні шкідники, наприклад, каліфорнійська щитівка.


Чистота і гладкість кори має велике значення для здоров'я саду. Камбій стає більш активним, дихання не утруднене. Якщо лишайників на садових плодових деревах мало, то можна їх просто зішкребти скребком, краще дерев'яним.
Якщо ж їх багато, то ця операція займе багато часу. Тому використовуємо обробку розчином з 1 шматка господарського мила і 1 кг 200 грам золи. Все розмішати в 5 літрах води, довести до кипіння, перемішуючи. Добре рясно змочити кору і все відвалитися.

До розпускання бруньок та після листопаду можна використовувати для обприскування залізний купорос.

Штамби і основи скелетних гілок необхідно побілити. Можна використовувати для цієї мети різні розчини, в тому числі з додаванням купоросу, золи, коров'яку, сечовини, мікроелементів.

Заодно і очистіть місця камедетечіння. Зріжте їх гострим ножем і змастіть рану 3% розчином оцту.1
2
3
4
5
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Лишайники на садових плодових деревах, боротьба Лишайники на садових плодових деревах, боротьба Reviewed by Марія Тороус on 10:03:00 Rating: 5