Рятуємо холодильник від неприємних запахів


Неприємний запах може з'явитися в будь-якому холодильнику. Його може викликати їжа з різким специфічним запахом, або просто зіпсована їжа, або непомітне забруднення поверхонь. 

Продукти бувають різні: одні зовсім без запаху, у інших – сильний специфічний аромат. Свіжий сир не повинен пахнути копченою рибою. А торт, залишений на дві години, багато втратить, якщо просочиться запахом квашеної капусти. У сучасних холодильниках є окремі відсіки для різної їжі, але і вони не здатні повністю ізолювати різні види продуктів одне від одного.

Крім звичайних харчових ароматів, в холодильнику іноді з'являється специфічний, неприємний, затхлий запах.

Що ж може стати джерелом неприємного запаху в холодильнику?

По-перше, найчастіше це зіпсовані продукти. Щось лежить у банці або у пакеті (авіть запечатаному) не зовсім свіже. Або свіже тільки на вигляд, а насправді давно зіпсувалося. Дуже часто джерелом неприємного запаху буває звичайне куряче яйце. Коли серед десятка свіжих є одне тухле, то виявити його віжразу не завжди просто. Тим часом неприємний запах просочується потроху через шкаралупу.

По-друге, джерелом неприємного запаху в холодильнику дуже часто буває брудна упаковка або рідка їжа, яку пролили на поверхню.

У магазинах трапляються випадки, коли упакування продуктів пошкоджене. Продавці витягують непридатний товар, але на упаковці залишаються рештки зіпсованого продукту. При тривалому зберіганні ця забруднена упаковка стає джерелом неприємних запахів.

Те ж саме можна сказати про краплі бульйону або молока розлиті у самому холодильнику. Вони можуть бути зовсім не помітні, особливо якщо забруднення опинилися під іншими продуктами, і здається, що холодильник чистий.

По-третє, неприємний запах може з'явитися, якщо холодильник вимикався на тривалий час. Відключений на час відпустки, або через поломку, холодильник може всередині покритися пліснявою. Позбутися від цвілі важко, вона ховається в самих важкодоступних куточках.

Як позбутися неприємного запаху в холодильнику?

Найефективніший спосіб усунути запах в холодильнику - добре його вимити. Можливо навіть не один раз. Уважно оглянути всі продукти перед завантаженням, підозрілі викинути, особливу увагу звернути на ті продукти, які зберігаються тривалий час. 

Для миття холодильника є спеціальні засоби, але відмінно підходять звичайні миючі засоби для посуду. Їх прото додають у воду для миття, а потім холодильник ще раз миють чистою водою і протирають насухо.

Можна застосувати слабкий розчин звичайної харчової соди, в деяких випадках це навіть корисніше, так як сода ефективно впливає на різноманітні грибки.

Додавши ложку оцету у літр води, також отримаємо чудовий мийний розчин. Як замаскувати неприємний запах в холодильнику?

Для усунення неприємного запаху в холодильнику використовують засоби для адсорбції (поглинання домішок з повітря).


У холодильнику можна розкласти шматочки лимона, апельсинові корки або шматочки житнього хліба. Мелена кава або кава в зернах теж надає приємний аромат.

Можна купити спеціальний прилад поглинач запахів. Такі прилади працюють за принципом фільтру з вугільного порошку, проганяючи через себе повітря. Вони здатні знищувати багато видів відомих бактерій, які можуть бути джерелом неприємних "ароматів".

Рятуємо холодильник від неприємних запахів Рятуємо холодильник від неприємних запахів Reviewed by Марія Тороус on 4:25:00 Rating: 5