воскресенье, 15 мая 2016 г.

Рятуємо холодильник від неприємних запахів


Неприємний запах може з'явитися в будь-якому холодильнику. Його може викликати їжа з різким специфічним запахом, або просто зіпсована їжа, або непомітне забруднення поверхонь. 

Продукти бувають різні: одні зовсім без запаху, у інших – сильний специфічний аромат. Свіжий сир не повинен пахнути копченою рибою. А торт, залишений на дві години, багато втратить, якщо просочиться запахом квашеної капусти. У сучасних холодильниках є окремі відсіки для різної їжі, але і вони не здатні повністю ізолювати різні види продуктів одне від одного.

Крім звичайних харчових ароматів, в холодильнику іноді з'являється специфічний, неприємний, затхлий запах.

Що ж може стати джерелом неприємного запаху в холодильнику?

По-перше, найчастіше це зіпсовані продукти. Щось лежить у банці або у пакеті (авіть запечатаному) не зовсім свіже. Або свіже тільки на вигляд, а насправді давно зіпсувалося. Дуже часто джерелом неприємного запаху буває звичайне куряче яйце. Коли серед десятка свіжих є одне тухле, то виявити його віжразу не завжди просто. Тим часом неприємний запах просочується потроху через шкаралупу.

По-друге, джерелом неприємного запаху в холодильнику дуже часто буває брудна упаковка або рідка їжа, яку пролили на поверхню.

У магазинах трапляються випадки, коли упакування продуктів пошкоджене. Продавці витягують непридатний товар, але на упаковці залишаються рештки зіпсованого продукту. При тривалому зберіганні ця забруднена упаковка стає джерелом неприємних запахів.

Те ж саме можна сказати про краплі бульйону або молока розлиті у самому холодильнику. Вони можуть бути зовсім не помітні, особливо якщо забруднення опинилися під іншими продуктами, і здається, що холодильник чистий.

По-третє, неприємний запах може з'явитися, якщо холодильник вимикався на тривалий час. Відключений на час відпустки, або через поломку, холодильник може всередині покритися пліснявою. Позбутися від цвілі важко, вона ховається в самих важкодоступних куточках.

Як позбутися неприємного запаху в холодильнику?

Найефективніший спосіб усунути запах в холодильнику - добре його вимити. Можливо навіть не один раз. Уважно оглянути всі продукти перед завантаженням, підозрілі викинути, особливу увагу звернути на ті продукти, які зберігаються тривалий час. 

Для миття холодильника є спеціальні засоби, але відмінно підходять звичайні миючі засоби для посуду. Їх прото додають у воду для миття, а потім холодильник ще раз миють чистою водою і протирають насухо.

Можна застосувати слабкий розчин звичайної харчової соди, в деяких випадках це навіть корисніше, так як сода ефективно впливає на різноманітні грибки.

Додавши ложку оцету у літр води, також отримаємо чудовий мийний розчин. Як замаскувати неприємний запах в холодильнику?

Для усунення неприємного запаху в холодильнику використовують засоби для адсорбції (поглинання домішок з повітря).


У холодильнику можна розкласти шматочки лимона, апельсинові корки або шматочки житнього хліба. Мелена кава або кава в зернах теж надає приємний аромат.

Можна купити спеціальний прилад поглинач запахів. Такі прилади працюють за принципом фільтру з вугільного порошку, проганяючи через себе повітря. Вони здатні знищувати багато видів відомих бактерій, які можуть бути джерелом неприємних "ароматів".