Добриво з яєчної шкаралупи
Для одних господарок яєчна
шкаралупа - усього лише сміття, і її безжалісно відправляють у відро. А ось для інших - тих, хто не мислить свого життя без саду й городу, - найцінніше добриво, що дбайливо збирається в окрему тару. Так навіщо ж потрібна яєчна шкаралупа? Давайте розберемося.


Зібрану шкаралупу добре просушують, складають у щільний поліетиленовий або полотняний мішок і розтирають качалкою або ступкою до порошкоподібного стану.

Вапно, що знаходиться в шкаралупі, життєво необхідне більшості рослин для повноцінного росту та розвитку. Але й це ще не все: це саме вапно знижує кислотність ґрунту, поліпшуючи його структуру та підвищуючи ефективність мінеральних добрив. Товчену яєчну шкаралупу додають у ґрунт при перекопці навесні, а для ощадливої її витрати - у рядки або лунки.

Дуже вдячно озиваються на внесення товченої яєчної шкаралупи морква, огірки, капуста, редька та бруква. Під редьку, редиску й помідори її можна не вносити. А картопля та щавель взагалі непогано себе почувають на слабокислих ґрунтах, розкислювати їх не потрібно.

У саду за внесення товченої яєчної шкаралупи вам будуть вдячні обліпиха, вишня, черешня і слива.
Добриво з яєчної шкаралупи Добриво з яєчної шкаралупи Reviewed by Марія Тороус on 8:24:00 Rating: 5