Що робити, коли укусила оса?На відміну від бджіл, при укусі оси не має необхідності видалення жала. Ви повинні зосередитися тільки на нейтралізації наслідків дії отрути. Зверніть увагу, чи не виникло у вас алергічних реакцій. У людей з алергією на отруту оси симптоми видно відразу ж після укусу. В цьому випадку необхідне швидке лікування, щоб уникнути анафілаксії, яка може призвести навіть до зупинки серця і смерті.
Якщо вас або вашу дитину укусила оса, негайно необхідно вжити заходів для зняття болю і нейтралізації отрути. До місця укусу прикладіть компрес з льодом або тканину, змочену у холодній воді. Якщо ви використовуєте лід, спочатку загорніть його у тканину, а потім прикладіть до хворого місця. Намагайтеся знижувати температуру місця укусу протягом приблизно 30 хвилин.
Ватний тампон або паперовий рушник змочіть кислим розчином. Для цього ви можете використовувати лимонний сік або оцет. Змочіть місце укусу, так, щоб рідина потрапила всередину рани . Кисла рідина нейтралізує отруту і принесе полегшення.
Накладіть на область укусу крем для місцевого застосування, щоб полегшити печіння після застосування кислого розчину.
Приміть доступні без рецепта антигістамінні препарати щоб зменшити запалення і відчуття свербежу після укусу оси.
Будьте обережні при вживанні на природі харчових продуктів чи напоїв. Якщо ви не помітите, що на них сіла оса, роздратована комаха може вжалити вас всередині порожнини рота. В цьому випадку, щоб трохи зменшити біль і набряк, можна почати смоктати кубик льоду. Укуси комах всередині рота можуть відразу викликати алергічну реакцію, слідкуйте за потерпілим і прийміть термінові заходи.

Симптоми алергічної реакції.

Якщо у людини, яку вкусила оса виникнуть які-небудь з наступних симптомів, негайно викликайте лікаря, навіть якщо у цієї людини ніколи раніше не було алергії на укуси комах:
Труднощі з диханням
Відчуття стиснення в горлі
Почервоніння
Лихоманка
Прискорене биття серця
Запаморочення, втрата свідомості або дезорієнтація
Розлад шлунку, блювота або діарея
Набряк порожнини рота, язика, щік, очей і шиї
Задишка або прискорене дихання
Що робити, коли укусила оса? Що робити, коли укусила оса? Reviewed by Марія Тороус on 13:56:00 Rating: 5