Як садити зимовий часник?У магазинах часник коштує досить дорого, проте, не завжди вигідно самому займатися його вирощуванням, тому що це досить трудомісткий процес. Для посадки слід вибрати середні і великі зубки, щоб отримати кращий врожай. Серед сортів озимого часнику можна виділити Аркус, Цевес, Харнас, Гузар, Мега і Орнак.


Термін посадки
Часник зимовий можна висаджувати до середини жовтня, іноді раніше, а іноді пізніше, тому що має бути ще час на укорінення перед зимою, але не на стільки, щоб він почав давати паростки. Якщо рослини надмірно розвинуться, то можуть бути потім проблеми з зимівлею.
Ґрунт
Часник досить вимогливий до грунту. Найбільш відповідає йому земля з перегноєм, проникна, не дуже важка, з нейтральним pH (6,5-7). Часник найкраще приймається, коли перед ним на латці була посаджена квасоля, помідори, огірки або зернові. Гірше, якщо це була цибуля, капуста, коренеплоди або трави.
Внесення добрив
Часник любить органічні добрива і добре на них реагує. Необхідно добре зорати латку на глибину близько 30 см і підживити землю фосфорними або калійними добривами.
Догляд за
Часник необхідно регулярно прополювати (можна просипати соломою між рядами) і поливати, щоб не допустити пересушування землі.
Посадка
Часник зимовий слід садити на глибину приблизно 5-6 см в рядах, віддалених один від одного на 30-40 см. Відстань між рослинами в ряду повинна бути близько 6 см. Плантації слід добре вкрити перед настанням зими соломою.
Збір урожаю
Часник треба збирати, коли половина листя висохла, нижня частина стебла починає усихати, а головка починає тріскатися (у липні якщо був висаджений восени). Не варто зволікати із збиранням урожаю і краще це зробити раніше, ніж пізніше, тому що головки можуть розсипатися на окремі зубки. Збір врожаю слід проводити в суху, сонячну погоду.
Зберігання
Після збору часнику слід вкоротити його стебла і досушити (бажано при температурі 0 градусів цельсія і вологості близько 65-70%).
Як садити зимовий часник? Як садити зимовий часник? Reviewed by Марія Тороус on 14:02:00 Rating: 5